Nowa kamera GoPro w sklepie Best Buy

Sklep najwyraźniej uprzedził producenta, wystawiając na sprzedaż przedpremierowy towar. Nową wersję kamery GoPro Hero Black zauważył jeden z klientów sieci Best Buy. Urządzenie przypomina wyglądem model Hero Black 5, co powinno zagwarantować podobną wodoodporność (zanurzenie do 30 metrów) bez dodatkowego etui. Na pudełku jest także informacja na temat maksymalnej rozdzielczości obrazu. Hero Black 6 pozwoli na nagrywanie materiałów w 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz, co docenią osoby lubiące ujęcia w zwolnionym tempie, 1080p przy 240 kl./s.
gopro hero 6 black
gopro hero 6 black

W Kanadzie sprzęt został wyceniony na 649 dolarów kanadyjskich, co w bezpośrednim przeliczeniu wynosi 1900 złotych. Ale uwzględniając podatki, poniżej 2 tysięcy złotych na pewno tej kamery w naszym kraju nie kupimy.

gopro hero 6 black
Tak wygląda GoPro Hero 6 Black (fot. The Verge)

Serwis The Verge ustalił, że w urządzeniu znajdziemy nowy procesor obrazu zwany GP1. Producent zakończył współpracę z firmą Ambarella, która dotychczas zaopatrywała kamery w ten podzespół.

Na jednym z billboardów reklamowych znalazła się informacja, że przedsprzedaż Hero 6 Black ruszy 28 września. Wcześniejsze oficjalne zapowiedzi producenta mówiły, że nowy model z serii Black zadebiutuje w tym roku. | CHIP

Powiązane treści:

Kamera sportowa Sony – wybierz najlepszą z naszego rankingu kamer.