Będzie nowy Pixelbook od Google’a

Wśród nowych urządzeń, które pokaże Google podczas swojego wydarzenia mającego odbyć się 4 października, zobaczymy nie tylko smartfony Pixel 2 oraz Pixel 2 XL oraz odświeżony Daydream VR. Czeka nas także premiera laptopa o nazwie Pixelbook. Będzie to konwertowalny notebook pracując pod kontrola systemu Google Chrome OS.
Będzie nowy Pixelbook od Google’a

Nowy Pixelbook od Google – ładny, ale cena jest powalająca (fot. Droidlife)

Na tę chwilę nie wiadomo o urządzeniu zbyt wiele. Z pewnością dysponować będzie ekranem dotykowym, którego przekątna (bazując na tym, co widzimy na zdjęciach) powinna wynieść 14 cali. Dostępne będą wersje z dyskami SSD (najprawdopodobniej M.2 sądząc po grubości laptopa) o pojemnościach 128 GB, 256 GB oraz 512 GB. Pixelbook będzie mógł współpracować ze specjalnym piórkiem, które będzie dostępne do kupienia osobno.

Do Pixelbooka będzie można dokupić piórko (fot. GSMArena)

Skoro już o kupnie mowa: w przecieku podano ceny urządzenia. I nie jest to tani Chromebook, jak inne, bazujące na tym systemie produkowane przez Acera, Asusa czy Della. Za wersję 128 GB przyjdzie nam zapłacić 1199 dolarów (43oo zł), za 256 GB 1399 dolarów (ok. 5000 zł), a z najpojemniejszą: 512 GB aż 1749 dolarów (6300 złotych). To oczywiście ceny w USA, jeśli Pixelbook w ogóle trafi na polski rynek (co jest dość wątpliwe) to z pewnością będzie droższy. | CHIP