Oryginalnie kolorowe Pixele drugiej generacji

Fot. Google
Smartfony Pixel 2 trafią w ręce klientów m.in. w kolorach Kinda Blue, Clearly White i Just Black. Google żartuje sobie z modnych nazw w rodzaju Space Grey czy Tempered Blue.

Kolorowe Pixele

Trzy wersje Pixela 2 (fot. GSMArena)

Producenci przyzwyczaili nas do wymyślnych, marketingowych, czasem też nieco tandetnych nazw kolorów. Szary nie jest więc nigdy szarym tylko Space Grey, a zwykły biały powinien się zaczerwienić ze wstydu przy Pearl White. Google ma swoje podejście. Pierwszy Pixel był sprzedawny w kolorach: Quite Black („dość czarny”), Very Silver („bardzo srebrny”) i Really Blue („naprawdę niebieski”). Nowego Pixela 2 zobaczymy natomiast w wersjach: Kinda Blue („tak jakby niebieski”), Clearly White („ewidentnie biały”) i Just Black („po prostu czarny”). Mają w Google poczucie humoru.

Wersje Google Pixel 2 XL – dlaczego nikt nie nazwał Black & White po prostu Panda? (fot. GSMArena)

Większy z nowych Pixeli 2, XL, pojawi się jako Just Black oraz dwukolorowy Black & White.

Pixel 2 i 2 XL – ceny

Pierwszy Google Pixel nie był tani. I nie należało spodziewać się niskich cen jego następców. „Dwójka” w wersji z 64 GB pamięci wewnętrznej będzie kosztowała 649 dolarów (2335 złotych), a z pamięcią 128 GB o 100 dolarów więcej (2700 złotych). Cenę zachowano więc taką samą, z jaką debiutował poprzedni Pixel.

Pixel 2 XL będzie wyraźnie droższy: 849 dolarów (3000 złotych) za wersję 64 GB i 949 dolarów za model wyposażony w 128 GB pamięci wewnętrznej. To o 80 dolarów (280 złotych) więcej niż w przypadku Pixela XL w chwili jego premiery.

Poprzedni Pixel dostępny był w trzech kolorach (fot. Google)

Dane techniczne Pixeli drugiej generacji

Pixele pierwszej generacji zebrały wyśmienite oceny użytkowników i recenzentów. Właśnie dlatego wiele osób wyczekuje premiery nowych telefonów Google’a. I chociaż do premiery zostało jeszcze nieco ponad 2 tygodnie, to już dziś wiemy wiele na temat tych modeli. Urządzenia zostaną wyposażone w procesor Snapdragon 835, 4 GB pamięci RAM oraz wspomniane wyżej 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu znajdzie się aparat o rozdzielczości 12 MPix, a producent zapowiada, że podzespół będzie lepszy niż w ubiegłorocznych smartfonach. Z przodu ma znaleźć się moduł fotograficzny o rozdzielczości 7 MPix. Nie znamy pojemności baterii czy dodatkowych funkcji. Kilka źródeł wspomina o sterowaniu za pomocą ściskania boków urządzenia, niczym w HTC U11. Jak będzie, przekonamy się 4 października. | CHIP

0
Źródło: GSMArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.