razer

Razer pracuje nad smartfonem dla graczy

Ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku.

Podczas wywiadu dla CNBC Min-Liang Tan, szef Razera, zapowiedział, że jego zespół pracuje już nad smartfonem dla graczy. Producent ma nadzieję, że urządzenie zadebiutuje na rynku pod koniec tego roku. Mając jednak na uwadze fakt, że telefon znajduje się jeszcze w fazie tworzenia, nie spodziewalibyśmy się go tak szybko w sprzedaży. Niestety, Tan nie zdradził żadnej istotnej informacji – nie wiemy wciąż z jakim systemem operacyjnym będzie pracował smartfon, co znajdziemy w jego wnętrzu i z jakim rodzajem gier będzie robił sobie najlepiej. Na pewno miło byłoby zobaczyć coś więcej niż tylko topową specyfikację jaką oferuje już konkurencja. Może jakaś integracja ze Steamem albo wysuwana klawiatura z analogowymi przyciskami?

sony xperia play
Czy Razer obierze podobną drogę co Xperia Play 2?

Skąd w ogóle pomysł na to, by brać się za sprzęt z dziedziny, z która do tej pory producent miał niewiele wspólnego? Tin podkreślił, że gry mobilne w dzisiejszych czasach to świetny biznes, a Razerowi udało się już raz stworzyć pierwszy, gamingowy laptop. Teraz ma nadzieję zostać pierwszym producentem, który stworzy smartfon odpowiadający graczom. A konkurencja w tej kategorii jest spora – trudno będzie urządzeniom Razera przebić iPhone’a X czy Samsunga Galaxy S8, choć gracze często ulegają sile marki i niewykluczone, że logotyp Razera okaże się bardzo kuszący.

Reklama

Gry mobilne to bez wątpienia żyła złota. Dochody największych produkcji, takich jak „Pokemon Go”, „Clash of Clans” czy „Candy Crush Saga” w niczym nie ustępują wysokobudżetowym tytułom znanym z komputerów i konsol, a proces ich tworzenia jest przecież nieporównywalnie tańszy. I o ile gry pokroju „GTA V” zarabiają bardzo dużo w ciągu kilku dni od premiery, to tytuły mobilne przynoszą zyski powoli, ale bardzo systematycznie, oferując atrakcyjny z perspektywy gracza model free-to-play. | CHIP