Jest Twitter Lite dla Androida

Twitter Lite zawiera te same funkcje co podstawowa aplikacja. Pobiera jednak mniej danych i pozwala wyłączyć automatyczne wyświetlanie multimediów. Twitter Lite ściągnie zdjęcie albo film dopiero kiedy dotkniemy rozmazanej miniatury. Przyda się to zwłaszcza w miejscach z gorszym dostępem do internetu. Aplikacja załaduje statusy znajomych, które będziemy mogli przejrzeć offline.
Jest Twitter Lite dla Androida

Na razie Twitter Lite jest dostępny w Google Play tylko na Filipinach. Później ma trafić też do innych krajów.

Po zaznaczeniu opcji “oszczędzanie transferu”, aplikacja będzie pobierała mniej danych (fot. Twitter)

Twitter Lite działa na Androidach w wersji 5.0 oraz wyższych. Zajmuje w pamięci telefonu 3 MB. Będzie to zapewne szczególnie istotne w krajach, w których operatorzy oferują niskie limity danych, pobieranych z sieci. Takich miejsc w Afryce i południowej Azji jest wiele, o czym pisaliśmy w newsie na temat satelitów telekomunikacyjnych. W ciągu najbliższych kilku lat firmy SpaceX czy Blue Origin mają zapewnić lepszy dostęp do szybkiego internetu na całym świecie.

Portale społecznościowe pracują jednak niezależnie nad lżejszymi i szybszymi aplikacjami. Twitter Lite w porównaniu z Facebookiem dość późno zabrał się za produkcję swojej lżejszej wersji. Messenger Lite został pobrany już ponad 50 milionów razy. Nasza czytelniczka eerk zwróciła uwagę, że komunikator pobierają także osoby, którzy nie mają problemów z wolnym internetem, a po prostu cenią przejrzystość odchudzonej aplikacji. Messenger Lite czy Facebook Lite działają też po prostu lepiej na starszych telefonach. Najnowsze wersje podstawowych wersji aplikacji często są projektowane pod kątem wydajniejszych urządzeń, produkowanych w ciagu ostatnich 2 lat.

Twórcy usług i inżynierowie zapewne chcieliby, aby użytkownicy częściej korzystali z zaawansowanych funkcji, takich jak na przykład wysyłanie trójwymiarowych zdjęć bezpośrednio z komunikatora. A przecież przejrzystość jest dla nas chyba równie istotna jak funkcjonalność, prawda? | CHIP