ThinkPad na 25 urodziny marki?

Serwis WinFuture podaje, że chiński koncern zamierza wprowadzić na rynek urodzinową edycję ThinkPada. Informacja jest na razie nieoficjalna, Lenovo jej nie potwierdza. My tymczasem dostaliśmy zaproszenie do Japonii na wydarzenie z okazji 25-lecia marki ThinkPad. Redaktor naczelny CHIP-a, Konstanty Młynarczyk będzie jedynym obecnym tam polskim dziennikarzem. Możliwe, że właśnie wtedy Lenovo pokaże jubileuszowy laptop.
ThinkPad na 25 urodziny marki?

Thinkpad 25 Anniversary Edition
Tak ma wyglądać ThinkPad na 25-lecie (for. WinFuture)

Jubileuszowy ThinkPad 25 Anniversary Edition ma wizualnie przypominać swoich poprzedników, ale pod względem parametrów i wydajności jest to jak najbardziej współczesna konstrukcja, oparta na linii Lenovo ThinkPad 470.

14-calowy ekran IPS, procesor Intel Core i7, 16 GB pamięci RAM, 512 GB SSD oraz GPU NVIDIA GTE 940MX – to główne dane spodziewanego urządzenia. Do tego slot SD, gniazda USB (trzy) i USB-C. Nie mogło zabraknąć również skanera linii papilarnych, kamery rejestrującej podczerwień (do rozpoznawania twarzy) oraz gniazda ethernet i HDMI. Cena? Jeszcze nieznana.

Charakterystyczny TrackPoint w ThinkPadach (fot. CNET)

Warto zwrócić uwagę, że rocznicowy laptop, widoczny na powyższej fotografii, bardzo mocno przypomina koncepcyjny projekt opracowany przez Davida Hilla, wiceprezesa ds. wzornictwa w Lenovo, kilka lat temu.

Laptopy ThinkPad, produkowane najpierw przez koncern IBM, a później – po przejęciu działu komputerów – przez Lenovo, to jedna z najbardziej charakterystycznych i najstarszych linii biznesowych komputerów przenośnych na świecie. Notebooki są sygnowane charakterystycznym, naniesionym zawsze pod kątem 45° w stosunku do dolnej krawędzi laptopa, logo, a także niezmiennie od lat wyposażane w tzw. TrackPoint, czyli niewielki, czerwony manipulator, pełniący rolę myszki / touchpada, osadzony w klawiaturze. | CHIP.