Western Digital kupiło Toshiba Memory

Western Digital jest, i słusznie, kojarzone głównie z dyskami twardymi. Firma powstała w 1970 roku i chociaż zaczynała od produkcji chipów dla rozwijającego się rynku komputerowego. Od lat 80-tych większość działań WD skupiło się na dyskach twardych. Firma nie przegapiła też “rewolucji SSD”. W zeszłym roku Western Digital zakupiło znanego producenta pamięci flash: SanDisk. Widać wyraźnie, że WD nie zamierza oddawać pola innym. Nowy nabytek amerykańskiej firmy to Toshiba Memory – część japońskiego koncernu specjalizująca się w projektowaniu i produkcji pamięci.
Western Digital kupiło Toshiba Memory

WD nie przegapiło momentu i szybko weszło w rynek nośników SSD (fot. WD)

Toshiba Memory współpracowała od dłuższego czasu z SanDisk. Zatem po przejęciu drugiej z firm przez Western Digital w 2016 roku dzisiejszy krok był obiektem branżowych spekulacji. Szczegółów zakupu nie podano.

Toshiba Memory produkowała od lat nośniki flash, szczególnie karty pamięci. Firma nie stroniła także od pomysłowych rozwiązań takich jak np. TransferJet.

Będąc właścicielem marek (poza samym WD) takich jak HGST, SanDisk i Toshiba Memory, Western Digital jest jednym z największych producentów nośników na świecie. Główną konkurencją firmy jest Seagate, także produkujący zarówno tradycyjne dyski talerzowe, jak i nośniki SSD. | CHIP