Tak ma wyglądać kolejna Nokia

Dawniejsze telefony komórkowe Nokii były znane z bardzo dobrych akumulatorów. Współczesne smartfony musimy ładować na ogół raz dziennie. Być może z tego względu producent próbuje nawiązać do tamtej tradycji i wyposaża nowe urządzenie w akumulator o pojemności 4000 mAh. Sugerując się nomenklaturą (mamy tu model niższy od Nokii 3) oraz jego specyfikacją, możemy przypuszczać, że będzie to najtańszy smartfon w ofercie firmy z Finlandii.
nokia 2
nokia 2

Nokia 2, według nieoficjalnych informacji, ma mieć 4,5-calowy ekran o rozdzielczości HD, 4-dzeniowy procesor Snapdragon 210, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia oraz dwa aparaty – główny 8 MP i dodatkowy 5 MP.

Znany bloger branżowy, Evan Blass, opublikował na Twitterze prasowe rendery (grafiki przeznaczone dla mediów) spodziewanego urządzenia. Nowy model przypomina bardzo Nokię 3, pozbawioną fizycznych przycisków na przednim panelu. Smartfon będzie sprzedawany w dwóch kolorach – białym i szarym.

Na rynku budżetowców jest już bardzo tłoczno, ale marka Nokii budzi sentyment. Nawet jeśli cena nie będzie tak niska jak u chińskiej konkurencji, to wciąż telefon będzie miał spore szanse na sukces. W tym roku HMD Global wprowadziło do sprzedaży cztery smartfony. Ostatni model, flagowa Nokia 8, miał premierę w Polsce 7 września w cenie 2599 złotych. Uczestniczyliśmy w warszawskim wydarzeniu, tu nasza relacja. | CHIP