Huawei 19% w górę

Fot. The Verge
2017 jeszcze nie skończył się, a chińska firma notuje już bardzo dobry wynik. To wzrost o prawie 1/5 w porównaniu z rokiem 2016. Huawei od kilku tygodni wygrywa już z Apple, nadal jednak sporo traci do Samsunga.

Według danych chińskego producenta, w ciągu trzech kwartałów 2017 roku firma sprzedała ponad 100 milionów smartfonów. Oznacza to wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku o 19%. Huawei robi wiele, by zdobywać nowych użytkowników. Telefony tej marki znajdziemy w ofercie większości, także polskich, operatorów. Producent skutecznie pokrywa rynek urządzeniami – od tanich z serii Nova, przez modele Honor, po flagowe Mate’y i P.

Smartfonami, takimi jak Mate 10 Lite, Huawei skutecznie walczy o klientów (fot. Huawei)

Sporą popularność, także w naszym kraju, przyniosła Huawei wspomniana seria Mate. Jej nowy przedstawiciel, Mate 10 Lite trafił właśnie do przedsprzedaży. Firma z Chin, jeśli chce utrzymać drugie miejsce na liście największych producentów telefonów na świecie, będzie musiała wykazać się do końca roku jeszcze lepszym wynikiem niż dotąd. O bardzo szybkim wzroście Huawei pisaliśmy na początku sierpnia, kiedy pojawiły się oficjalne dane, podsumowujące drugi kwartał. We wrześniu natomiast po raz pierwszy zobaczyliśmy zestawienie, w którym Huawei wygrywa z Apple. Firma z Cupertino nie powiedziała jeszcze jednak ostatniego słowa i na pewno powalczy o utraconą drugą pozycję, dzięki iPhone’owi 8 oraz X, które niedawno miały premierę. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.