Astrobot nauczy Twoje dziecko programowania

Astrobot to edukacyjna zabawka przeznaczona dla dzieci od lat 8 wzwyż. W zestawie znajdziemy 371 klocków, z których da się zbudować trzy modele opracowane przez producenta, bądź popuścić wodze fantazji przy własnym projekcie. Gdy robot zostanie zbudowany kolejnym krokiem jest nauka programowania języka Scratch. Z pomocą aplikacji na smartfony i tablety z Androidem lub iOS-em dziecko może sterować Astrobotem, przydzielać mu zadania (np. chwytania i przenoszenia przedmiotów) czy określać, jak ma się zachowywać w danej sytuacji. Wszystkie komendy wydaje się z wykorzystaniem prostej metody “przeciągnij-i-upuść”, więc nawet dzieci, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z programowaniem, poradzą sobie z interfejsem oprogramowania.
jimu astrobot
jimu astrobot

jimu astrobot
Przykładowe konstrukcje złożone z klocków z zestawu Astrobot.

Robot wyposażony jest w mikrokomputer, głośnik, diody LED które pozwalają mu wyrażać emocje, pięć silników serwomotorycznych, akumulator i czujnik podczerwieni. Inne zestawy JIMO Robot są ze sobą kompatybilne, można więc z ich pomocą tworzyć bardziej zaawansowane konstrukcje.

Bateria w Astrobocie wystarcza na ok. 2,5 godziny zabawy. Zasięg Bluetooth wynosi 30
metrów. Robota można zakupić w popularnych elektromarketach oraz w internecie.
Sugerowana cena to ok. 899 zł.

Nawet jeśli dziecko nie zostanie programistą, to taki rodzaj zabawy wykształci w nim umiejętności analitycznego myślenia przydatne w codziennym życiu.

Szacuje się, że w Polsce deficyt programistów wynosi 50 tys. osób i będzie wciąż wzrastał. Do 2020 roku mury uczelni opuści jedynie 13-13,5 tys. absolwentów.  Rosnące zapotrzebowanie na programistów sprawia, że jest to jeden z najbardziej lukratywnych zawodów nie tylko w naszym kraju, ale też i na świecie. | CHIP