jimu astrobot

Astrobot nauczy Twoje dziecko programowania

Fot. Volvo
Dbając o przyszłość swojego potomka warto od najmłodszych lat zaszczepiać w nim pasję do nowych technologii. Programowanie otwiera dziś ścieżki w karierze tak, jak niegdyś robił to język angielski. Jak zachęcić dziecko do nauki programowania? Firma JIMU Robot uważa, że najlepiej zrobić to przez zabawę.

Astrobot to edukacyjna zabawka przeznaczona dla dzieci od lat 8 wzwyż. W zestawie znajdziemy 371 klocków, z których da się zbudować trzy modele opracowane przez producenta, bądź popuścić wodze fantazji przy własnym projekcie. Gdy robot zostanie zbudowany kolejnym krokiem jest nauka programowania języka Scratch. Z pomocą aplikacji na smartfony i tablety z Androidem lub iOS-em dziecko może sterować Astrobotem, przydzielać mu zadania (np. chwytania i przenoszenia przedmiotów) czy określać, jak ma się zachowywać w danej sytuacji. Wszystkie komendy wydaje się z wykorzystaniem prostej metody „przeciągnij-i-upuść”, więc nawet dzieci, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z programowaniem, poradzą sobie z interfejsem oprogramowania.

jimu astrobot
Przykładowe konstrukcje złożone z klocków z zestawu Astrobot.

Robot wyposażony jest w mikrokomputer, głośnik, diody LED które pozwalają mu wyrażać emocje, pięć silników serwomotorycznych, akumulator i czujnik podczerwieni. Inne zestawy JIMO Robot są ze sobą kompatybilne, można więc z ich pomocą tworzyć bardziej zaawansowane konstrukcje.

Bateria w Astrobocie wystarcza na ok. 2,5 godziny zabawy. Zasięg Bluetooth wynosi 30
metrów. Robota można zakupić w popularnych elektromarketach oraz w internecie.
Sugerowana cena to ok. 899 zł.

Nawet jeśli dziecko nie zostanie programistą, to taki rodzaj zabawy wykształci w nim umiejętności analitycznego myślenia przydatne w codziennym życiu.

Szacuje się, że w Polsce deficyt programistów wynosi 50 tys. osób i będzie wciąż wzrastał. Do 2020 roku mury uczelni opuści jedynie 13-13,5 tys. absolwentów.  Rosnące zapotrzebowanie na programistów sprawia, że jest to jeden z najbardziej lukratywnych zawodów nie tylko w naszym kraju, ale też i na świecie. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.