akademia free2play

Chcesz tworzyć gry mobilne? Zapisz się na bezpłatne warsztaty

Fot. Volvo
Wrocławskie studio Ten Square Games po raz kolejny zorganizowało Akademię Free2Play, czyli cykl bezpłatnych szkoleń online podzielonych na trzy główne ścieżki tematyczne: programisty, grafika i projektanta gier. Najbardziej zdolni kursanci będą mieli okazję wziąć udział w stacjonarnych warsztatach we Wrocławiu, które odbędą się już w listopadzie.

Od 2013 roku studio Ten Square Games jesienią gromadzi wokół siebie wszystkich amatorów tworzenia gier mobilnych. Akademia Free2Play to internetowy cykl poradników opracowanych przez specjalistów z branży, którzy w rzetelny i prosty sposób opisują zagadnienia związane z wybraną przez kursanta specjalizacją. Do wyboru są trzy ścieżki edukacji: – programiści dowiedzą jak rozpocząć naukę Unity 3D i jak wykorzystuje się fizykę w grach, graficy poznają szczegóły na temat projektowania interfejsów graficznych i materiałów promocyjnych, a przyszli projektanci uzyskają informacje o m.in. sposobach zatrzymania pozyskanego gracza w produkcjach free to play. Na kurs można zapisać się bezpłatnie poprzez oficjalną stronę organizatorów.

akademia free2play
Kurs podzielony jest na dwie części: szkolenia online i warsztatów stacjonarnych

Każdy temat szkolenia kończy się zadaniami sprawdzającymi zdobytą wiedzę w praktyce. Na ich rozwiązanie kursanci mają czas do końca października. 100 osób, które najlepiej wykona swoją prace będzie miało możliwość wzięcia udziału w drugiej, stacjonarnej części szkolenia, która odbędzie się w listopadzie. Podczas tych dwóch dni warsztatów uczestnicy będą mogli zdobyć szerszą wiedzę. Poza upominkami na najlepszych kursantów czeka także propozycja stażu w studiu Ten Square Games.

Globalny rynek gier mobilnych od wielu lat dynamicznie się rozwija i już teraz stanowi
37 proc. światowego rynku gamingowego. Wedługg Newzoo, firmy analizującej globalny
rynek firm wideo, aż 1,7 mld użytkowników smartfonów gra w gry na telefonach,
tworząc rynek o wartości 40 mld dolarów. | CHIP

 

 

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.