Powstaje czeska gra Chuchel – o kłębku kurzu, którego obsesją są wiśnie

Gra przygodowa "Chuchel" studia Amanita Design pojawi się na początku przyszłego roku. Możemy liczyć na dużą dawkę radości. Producenci mają za sobą takie hity jak "Samorost", "Botanicula" i "Machinarium".

Gra zostanie wydana na PC, macOS, iOS oraz Androida. Tytułowy Chuchel, w którego się wcielamy, jest sympatycznym i nadpobudliwym kłębkiem kurzu. Jego obsesją są wiśnie, za którymi będzie uganiał się zapewne przez większość gry. Ale jest to też pretekst do opowiedzenia zabawnej historii w fantastycznym świecie ożywionych przedmiotów. Jak wyglądają szalone pomysły Czechów, możecie zobaczyć w zwiastunie.

Przechodząc „Chuchela”, możemy spodziewać się nawiązań do takich zręcznościowych klasyków jak „Arkanoid”, „Pac-Man” czy „Mole Hunters”. Twórcy gry tym razem postawili na komediowy charakter swojej produkcji. Czekają nas zatem nie tylko zagadki logiczne, ale także cała masa zabawnych scen rodem z kreskówek.

Tytułowy Chuchel ugania się za wisienką (fot. Amanita Design)

Producent „Chuchela”, czeskie studio Amanita Design, specjalizuje się w grach przygodowych. Firma znana jest z serii „Samorost”, która podbiła serca graczy na całym świecie. Nad oprawą muzyczną gry „Chuchel” pracuje dwuosobowy zespół alt-rockowy DVA. Tworzył on ścieżkę dźwiękową do innej produkcji Amanita Design – „Botaniculi”. Miłośnicy tego typu lekkich i sympatycznych opowieści być może znają także starszą produkcję studia o nazwie „Machinarium”, która niedawno w odświeżonej wersji trafiła na Steam. | CHIP

0
Źródło: Amanita Design
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.