Civilization III: Complete za darmo

"Cywilizacja 3" to jedna z tych gier, które można śmiało określić mianem klasyki komputerowej rozrywki. Teraz tytuł jest dostępny za darmo w serwisie Humble Bundle.

Ledwo co Humble Bundle został kupiony przez IGN, a już sprawia, że o tym specyficznym sklepie internetowym staje się głośniej. Jak? Rozdając grę „Civilization III Complete Edition”.

Gra nieco się postarzała wizualnie, ale nadal to kawał dobrej strategii (graf. Humable Store)

„Civilization III: Complete” to specjalna edycja kolekcjonerska. W skład zestawu wchodzi podstawowa wersja gry oraz dwa dodatki – „Play the World” i „Conquests”. Gra to klasyka, przyznajemy, dość wiekowa (2001, a wersja Complete 2004), ale starzejąca się z godnością. Obejmujemy w niej stery władzy jednej z tytułowych cywilizacji by zdominować pozostałe. Cel można osiągnąć na różne sposoby i to od nas zależy czy wybierzemy drogę ekonomii, religii, kultury, dyplomacji czy naturalnej kontynuacji tej ostatniej czyli wojny.

Gra wyróżnia się też specyficznym podejściem do polityki. Wybór odpowiedniego ustroju państwa sprawia, że nasz kraj otrzymuje pewne bonusy lub kary, w zależności od wybranego systemu. Twórcy zebrali w swoim czasie sporo krytyki za umożliwienie wybrania w rozgrywce systemu faszystowskiego. Warto zaznaczyć, że będący częścią zestawu „Complete” dodatek „Play the World” udostępnia rozgrywkę multiplayer.

Grę mogę polecić wszystkim, którym niestraszna przestarzała grafika. To nadal dobry tytuł, chociaż jeśli chcecie sięgnąć po coś bardziej współczesnego, zachęcam do spróbowania swoich sił w części szóstej.

Żeby zdobyć darmową grę trzeba się jednak pośpieszyć. Tytuł będzie dostępny jeszcze do godziny 19 w sobotę, 21 października. Znajdziecie go pod tym adresem. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.