Colorspike – tej lampie LED nie oprze się żaden fotograf

Fotografia to w dużej mierze zabawa ze światłem. W przypadku studyjnych portretów dobrze dobrane lampy pozwalają osiągnąć różnorodne efekty. Na Kickstarterze pojawił się gadżet, który udoskonali każdą sesję zdjęciową i plan filmowy. Colorspike to wykonana z aluminium podłużna lampa LED, czyli strip. W przeciwieństwie do innych urządzeń tego typu dostępnych na rynku hit z Kickstartera pozwala na dowolne manipulowanie kolorem emitowanego światła, a także na zaprogramowanie i zautomatyzowanie całych sekwencji oświetleniowych, które pomogą w szybkiej zmianie sceny lub wzbogacą efekty w produkcjach filmowych. Co istotne lampą zarządzamy z poziomu smartfona, dzięki czemu nie musimy podchodzić do urządzenia, by zmienić jego parametry, tylko uzyskujemy podgląd z dalszej odległości. Proste i wygodne.
colorspike
colorspike

colorspike

Colorspike może pracować na kablu lub bezprzewodowo. W tym drugim przypadku czas pracy urządzenia to około 45 minut ciągłego światła. Jedna lampa zapewnia ciekawe efekty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić ich więcej i połączyć w jeden system oświetleniowy. Na poniższym filmie możecie zobaczyć jak Colorspike sprawdza się w pracy na planie zdjęciowym.

A jak wypada cenowo ten zachwycający gadżet? Na Kickstarterze można kupić Colorspike w przedsprzedaży w cenie 299 dolarów (około 1076 zł). Do zakończenia kampanii pozostało 31 dni, ale projekt zdobył już wystarczającą ilość pieniędzy, by twórcy mogli rozpocząć produkcję masową. Do pierwszych klientów Colorspike trafi w marcu 2018 roku. | CHIP