Konto Microsoft Azure na rok za darmo

Microsoftowi bardzo zależy na tym, by jak najwięcej osób, głównie programistów, ale nie tylko, korzystało z jego rozwiązań dostępnych w chmurze Azure. Determinacja amerykańskiego potentata branży IT osiągnęła właśnie wymiar przekładający się na konkretne korzyści dla użytkowników potencjalnie zainteresowanych usługami Microsoftu.
Konto Microsoft Azure na rok za darmo

Firma udostępniła nowy rodzaj konta Azure, w którym zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z wielu dostępnych w chmurze Microsoft usług bezpłatnie przez 12 miesięcy od daty rejestracji. Ponadto osoby, które zarejestrują na siebie nowy typ konta w Azure, otrzymają dodatkowo 200 dolarów (w formie zasilenia konta Azure), które przez 30 dni będzie można wydać na inne usługi w chmurze Microsoftu.

Bezpłatne konto Azure
Z bezpłatnego konta może korzystać każdy nowy użytkownik Azure (fot. CHIP)

Z nowego typu konta może skorzystać każdy nowy użytkownik Azure, który nigdy wcześnie nie wykorzystywał jakiegokolwiek okresu próbnego w tej chmurze. Co otrzymujemy w ramach bezpłatnego konta? Lista jest dość długa i pełną ofertę znajdziecie na specjalnej stronie przygotowanej przez Microsoft. Generalnie są to zasoby obliczeniowe Azure, m.in. takie jak np. 750 godzin działania wirtualnych maszyn dla Microsoft Windows Server i drugie 750 godzin działania wirtualnych maszyn dla Linuxa, 250 GB bazę SQL z limitem transakcji, 5 GB bazę Azure Cosmos DB, przestrzeń na dane i na pliki (z limitowaną ilością operacji) i wiele więcej.

Usługi dostępne w ramach bezpłatnego konta to przydatne narzędzie dla wszystkich programistów zajmujących się projektowaniem i tworzeniem aplikacji online, czy programów wykorzystujących uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję. Niemniej nie trzeba być programistą, a bezpłatne konto Azure, to dobra okazja do samodzielnego sprawdzenia jakiego typu usługi oferowane są w chmurze Microsoftu. | CHIP