Konto Microsoft Azure na rok za darmo

Microsoft wprowadził do swojej oferty usług online nowy wariant konta Azure, które umożliwi przetestowanie różnych usług w chmurze Microsoftu. A na zachętę dodaje wirtualną gotówkę na "zakup" wybranych usług. Bezpłatne konto Azure będzie działać przez rok.

Microsoftowi bardzo zależy na tym, by jak najwięcej osób, głównie programistów, ale nie tylko, korzystało z jego rozwiązań dostępnych w chmurze Azure. Determinacja amerykańskiego potentata branży IT osiągnęła właśnie wymiar przekładający się na konkretne korzyści dla użytkowników potencjalnie zainteresowanych usługami Microsoftu.

Firma udostępniła nowy rodzaj konta Azure, w którym zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z wielu dostępnych w chmurze Microsoft usług bezpłatnie przez 12 miesięcy od daty rejestracji. Ponadto osoby, które zarejestrują na siebie nowy typ konta w Azure, otrzymają dodatkowo 200 dolarów (w formie zasilenia konta Azure), które przez 30 dni będzie można wydać na inne usługi w chmurze Microsoftu.

Bezpłatne konto Azure
Z bezpłatnego konta może korzystać każdy nowy użytkownik Azure (fot. CHIP)

Z nowego typu konta może skorzystać każdy nowy użytkownik Azure, który nigdy wcześnie nie wykorzystywał jakiegokolwiek okresu próbnego w tej chmurze. Co otrzymujemy w ramach bezpłatnego konta? Lista jest dość długa i pełną ofertę znajdziecie na specjalnej stronie przygotowanej przez Microsoft. Generalnie są to zasoby obliczeniowe Azure, m.in. takie jak np. 750 godzin działania wirtualnych maszyn dla Microsoft Windows Server i drugie 750 godzin działania wirtualnych maszyn dla Linuxa, 250 GB bazę SQL z limitem transakcji, 5 GB bazę Azure Cosmos DB, przestrzeń na dane i na pliki (z limitowaną ilością operacji) i wiele więcej.

Usługi dostępne w ramach bezpłatnego konta to przydatne narzędzie dla wszystkich programistów zajmujących się projektowaniem i tworzeniem aplikacji online, czy programów wykorzystujących uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję. Niemniej nie trzeba być programistą, a bezpłatne konto Azure, to dobra okazja do samodzielnego sprawdzenia jakiego typu usługi oferowane są w chmurze Microsoftu. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.