Microsoft udostępnia Windows 10 Fall Creators Update SDK

Programiści zainteresowani tworzeniem aplikacji dla najnowszej wersji systemu Windows 10 mogą już pobierać udostępniony przez Microsoft pakiet SDK bezpośrednio z witryny Centrum Deweloperów systemu Windows, na tym samym wydarzeniu – Windows Developer Day – przedstawiciele Microsoftu oficjalnie potwierdzili, że sklep z aplikacjami dla systemu Windows zmienia nazwę. Z dotychczasowej Windows Store na Microsoft Store.
Microsoft udostępnia Windows 10 Fall Creators Update SDK

Windows 10 to pierwszy system Microsoftu oferowany nie jako aplikacja, lecz jako stale ewoluująca usługa. Oznacza to, że duże aktualizacje, takie jak nadchodzący wielkimi krokami Fall Creators Update zawierają nie tylko poprawki kodu czy łaty bezpieczeństwa, ale przede wszystkim zupełnie nowe funkcje. Dotychczas Microsoft udostępnił użytkownikom Windows 10 trzy duże aktualizacje swojego systemu: November Update, Anniversary Update oraz w marcu tego roku Creators Update. Najnowsza duża aktualizacja systemu: Fall Creators Update zostanie udostępniona publicznie już w przyszłym tygodniu: 17 października 2017 roku.

Co prawda programiści zrzeszeni w programie testowym Microsoftu: Windows Insiders, już wcześniej mieli dostęp do pakietu SDK, to dopiero wraz z udostępnioną dziś finalną wersją pakietu deweloperskiego będą mogli zgłaszać swoje gry, aplikacje oraz ich aktualizacje bezpośrednio do sklepu Microsoft Store.

Windows Developer Day
Windows Developer Day to dla programistów okazja do zapoznania się z najnowszymi narzędziami ułatwiającymi tworzenie aplikacji dla platformy Windows (fot. Microsoft).

Firma ogłosiła, że najnowszy pakiet SDK dopasowany funkcjonalnie do najnowszej wersji Windows 10 został unowocześniony w pięciu najbardziej istotnych (według Microsoftu) obszarach: rzeczywistości mieszanej (mixed reality), aplikacje dopasowane do różnych urządzeń, Microsoft Fluent Design, Microsoft Graph oraz Project Rome. Oprócz tego programiści zyskają nowe narzędzia ułatwiające monetyzację opracowywanych przez nich gier i programów.

Natomiast zmiana nazwy sklepu z aplikacjami na Microsoft Store, ma wynikać stąd, że sklep ma oferować nie tylko aplikacje i gry na platformę Windows, ale również multimedialne treści, które jak wiadomo można odtwarzać praktycznie na każdej platformie cyfrowej. | CHIP