Najnowsza aktualizacja Windowsa 10 psuje menu start

Użytkownicy piszą na forum Microsoftu o błędach zarówno po manualnym jak i automatycznym zaktualizowaniu systemu do wersji 1709. Niektórzy nie mogą wykonywać standardowych czynności, związanych z menu start, np. przypinania czy usuwania kafelków. Innym nie wyświetlają się w menu aplikacje, które są zainstalowane w systemie, choć można je uruchomić z poziomu Sklepu Windows. Pojawiły się też wpisy mówiące o tym, że menu start w ogóle nie reaguje na kliknięcia.
Najnowsza aktualizacja Windowsa 10 psuje menu start

windows 10
Puste kafelki w menu start po zainstalowaniu Fall Creators Update (graf. Softpedia)

Fall Creators Update to złożona aktualizacja, więc okazji do popełnienia błędu programiści mieli wiele. Zaskakuje jednak, że usterka, dotycząca podstawowego interfejsu, została przeoczona w testach Programu Windows Insider.

Fall Creators Update to czwarta poważna aktualizacja systemu Windows 10. Przynosi m.in. zmiany wyglądu oprogramowania, nowe aplikacje, funkcję śledzenia wzroku i wsparcie dla mieszanej rzeczywistości. Szeroko o Fall Creators piszemy tutaj. O najnowszych zmianach rozmawialiśmy z szefową Windows Insidera, Doną Sarkar. W tekście także szczegółowe informacje o Surface Booku 2, laptopie ogłoszonym przez Microsoft równocześnie z premierą aktualizacji Windowsa 10. | CHIP