Bezgłośny komputer MSI

Czasami potrzeba postawić komputer w miejscu, gdzie zwyczajnie brak przestrzeni na model stacjonarny, a laptop nie jest potrzebny, lub ze względu na mały ekran nie sprawdzi się zbyt dobrze. W takich sytuacjach do gry wchodzą mini-PC. Miniaturowe komputery to nie tylko mniejsze gabaryty, ale też często mały pobór prądu. Właśnie takie urządzenie pokazało MSI.
Bezgłośny komputer MSI

Nowa konstrukcja tajwańskiego producenta to rozwinięcie serii miniaturowych komputerów Cubi. MSI Cubi 3 Silent to model, który już nazwą zdradza swoją najciekawszą cechę: jest bezgłośny. W tym małym komputerze nie znajdziemy bowiem ani jednego wentylatora.

Osiągnięto ten efekt konstruując obudowę, której znaczna część jest jednocześnie radiatorem. W przeciwieństwie do większości mini-PC pozbawionych aktywnego chłodzenia wewnątrz MSI Cubi 3 Silent nie znajdziemy tanich CPU pokroju Intel Atom, a pełnoprawne, chociaż mobilne procesory generacji 7: i3-7100U, i5-7200U lub i7-7500U. To oznacza, że producentowi udało się odprowadzić energię do 15 W wyłącznie za pomocą chłodzenia pasywnego.

Komputer tego typu sprawdzi się w niejednym biurze. (fot. TechPowerUp)

Wewnątrz znajdziemy, poza wspomnianymi już CPU, dwa sloty na RAM typu DDR4-2133 MHz, zatokę na dysk 2,5″ oraz gniazdo M.2 na dyski SSD. Urządzenie wyposażono w cztery gniazda USB 3.1 i port LAN. Wersja bardziej rozbudowana, skierowana raczej dla odbiorcy biznesowego, Cubi 3 Silent S ma o dwa USB 3.1 więcej, a także zyskał 2 porty COM, nadal wykorzystywane przez wiele urządzeń. Obie wersje wykorzystują HDMI i DisplayPort. | CHIP