Owocowy smartfon Motoroli

Motorola skonstruowała budżetowe urządzenie, które ma podbić rynek low-end. Będzie kosztowało 243 dolary, czyli 870 złotych. Co dostaniemy w tej cenie? Estetyczną, obłą obudowę w kształcie charakterystycznym dla telefonów Motoroli. Ta wykonana jest głównie z metalu, co w tanich telefonach nie jest standardem.
Owocowy smartfon Motoroli

Ciekawy pomysł na “owocowy branding”, nawiązujący do pomelo, czyli zielonej tzw. pomarańczy olbrzymiej, citrus maxima (fot. Lenovo)

Podzespoły w Moto Green Pomelo, co zrozumiałe w tej klasie, nie imponują. Wyświetlacz o przekątnej 5,2″ ma rozdzielczość 1920 x 1080. Sercem telefonu jest procesor Qualcomm Snapdragon 430, a więc 8-rdzeniowy SoC, oparty o rdzenie Cortex A-53, taktowane maksymalnie na 4,3 GHz. “Zielone pomelo” Motorola wyposażyła w 4 GB pamięci RAM, a pamięć wewnętrzna dysponuje 32 GB. Bateria smartfonu to 3000 mAh z obsługą szybkiego ładowania.

Wygląd wyraźnie w stylu Motoroli, ale ta wersja jasno sugeruje przeznaczenie na rynek azjatycki, gdzie podobne, różowe konstrukcje sprzedają się dobrze (fot. Lenovo)

Jeśli chodzi o fotografię, Moto Green Pomelo raczej nie będzie wyborem miłośników robienia zdjęć, chociaż wśród tanich telefonów może wypadać całkiem przyzwoicie. Główny aparat fotografuje w rozdzielczości 16 Mpix, przedni zaś – 10 Mpix.

W przycisk Home producent wbudował czytnik linii papilarnych. Ma on współpracować z wirtualnymi portfelami Alipay, Baidu czy WeChat. Ponieważ są to platformy szczególnie popularne w Chinach, nie ma wątpliwości, jaki rynek będzie najważniejszym dla Green Pomelo.

Nowa, tania Motorola za 870 złotych (fot. Lenovo)

Motorola Moto Green Pomelo trafi do sprzedaży 23 października. Nie wiemy jeszcze, czy będzie dystrybuowana w Polsce. | CHIP