google pixel 2

Na nowych renderach, oprócz Pixela 2 XL, także Pixel 2

Amerykański bloger Evan Blass, który dostarcza regularnie branżowych ciekawostek, opublikował w sieci grafiki z premierowymi Pixelami. Najpierw mogliśmy zobaczyć, jak wygląda Pixel 2 XL z przodu i z boku, teraz oglądamy jego tył. Grafiki przynoszą też mniejszego Pixela 2.

Google Pixel 2 i Pixel 2 XL wbrew wcześniejszym spekulacjom nie zostały zaprojektowane bez ramek, choć w przypadku Pixel 2 XL sześciocalowy ekran o proporcjach 18:9 sprawi, że pod względem wyglądu nie będzie on mocno odstawał od konkurencji. Rendery ujawniają kilka informacji. Po pierwsze potwierdzają obecność głośników stereo – widzimy po jednym głośniku na górze i jednym na dole urządzenia. Po drugie zaś mamy okazję przyjrzeć się bliżej interfejsowi użytkownika.

google pixel 2
Google Pixel 2 (fot. Evan Blass)

Telefony będą działały pod kontrolą Androida 8.0 Oreo. Na grafice widzimy dość intrygujący drobiazg – pasek wyszukiwania, który znajduje się na dole ekranu głównego, pod rzędem ikon do popularnych aplikacji Google. Czy będzie to wygodne rozwiązanie? Zobaczymy w praktyce.

pixel 2 xl
Pixel 2 XL (fot. Evan Blass)

Tylne panele obydwu urządzeń zdradzają brak obecności podwójnego aparatu – Google najwyraźniej nie zamierza podążać drogą pozostałych flagowców.

Smartfony różnić się będą między sobą jedynie ekranem oraz pojemnością baterii. Mniejszy otrzyma 5-calowy wyświetlacz Full HD o proporcjach 16:9 i akumulator o pojemności 2700 mAh, podczas gdy większy wspomniane już 6-cali o rozdzielczości QHD+ i ogniwie 3520 mAh. Pozostałe parametry będą już bardzo podobne: Snapdragon 835, 4GB RAM-u, 64GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej, 12-megapikselowy aparat główny, czytnik linii papilarnych i USB typu C.

Według ostatnich informacji ceny urządzeń będą wynosić odpowiednio:

  • Pixel 2 z 4 GB RAM / 64 GB pamięci wewnętrznej – 649 dol.
  • Pixel 2 z 4 GB RAM / 128 GB pamięci wewnętrznej – 749 dol.
  • Pixel 2 XL z 4 GB RAM / 64 GB pamięci wewnętrznej – 849 dol.
  • Pixel 2 XL z 4 GB RAM / 128 GB pamięci wewnętrznej – 949 dol.

Na potwierdzenie tych danych nie będziemy musieli długo czekać. Już jutro o godzinie 18.00 rozpocznie się konferencja Google, na której producent oficjalnie przedstawi wspomniane wyżej telefony. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.