Google Pixel 2 i Pixel 2 XL – specyfikacja imponuje

Flagowe modele telefonów Google'a zostaną oficjalnie zaprezentowane 4 października. Już teraz wiemy o nich całkiem sporo.

O Google Pixel 2 i Pixel 2 XL pisaliśmy już wcześniej, ale tym razem mamy pełną specyfikację nowych smartfonów internetowego giganta.

Zacznijmy od większego modelu, oznaczonego literkami XL. Ekran urządzenia będzie 6-calowym panelem dotykowym OLED o rozdzielczości 2560 x 1440. Zgodnie ze współczesnymi trendami ramki zminimalizowano tak, że mimo dużego wyświetlacza smartfon nie powinien być nieporęczny. Ekran zajmuje około 85% całej powierzchni przedniej, zatem Pixel 2 XL wypada w tym względzie podobnie jak Samsung Galaxy S8+.

Specyfikacja wewnętrzna wyraźnie stawia nowego Pixel 2 XL w szeregu najwydajniejszych flagowców. Sercem samrtfonu Goggle’a będzie SoC Qualcomm Snapdragon 835, a więc aktualnie najwydajniejszy spośród smartfonowych procesorów. Nie znamy jeszcze pojemności pamięci RAM, ale część przecieków wspomina o 6 GB i wydaje się to najbardziej prawdopodobną wartością. Wiadomo natomiast, że nowy Pixel 2 XL będzie dostępny z dwoma różnymi wielkościami pamięci wewnętrznej: 64 GB lub 128 GB.

Niestety potwierdzają się przypuszczenia o braku gniazda mini-jack. W niektórych krajach Pixel 2 XL będzie posiadał w zestawie słuchawki ze złączem USB typu C.

Pixel 2 XL na renderze. Podobnie jak w innych flagowcach ramki zostały zredukowane niemal do zera (fot. whodatfan)

Z tyłu natomiast mają znaleźć się dwa aparaty, z czego jeden ma dysponować optyczną stabilizacją obrazu. Rozdzielczość nie jest jeszcze znana, ale w starszych przeciekach spotyka się często 13 MPix, co mogłoby sugerować, że Google pozostawi dotychczasowy, świetny zresztą, aparat. Obok znajdzie się skaner linii papilarnych.

Pixel 2 XL przeszedł już certyfikację IP67, a to oznacza, że telefon będzie pyłoszczelny i tak jakby wodoodporny. Dlaczego „tak jakby”? Bo IP67 (najczęstszy stopień bezpieczeństwa przy „wodoszczelnych” smartfonach) oznacza, że możemy bezpiecznie zanurzyć urządzenie na niewielką głębokość (około 1 m) na nie dłużej niż 30 min. I chociaż często robienie podwodnych zdjęć smartfonem wygląda wspaniale w materiałach promocyjnych, to nie proponujemy powtarzania tego zabiegu. Ani Goole Pixel 2 XL, ani jakimkolwiek innym smartfonem. No, chyba, że w specjalnych, wodoszczelnych etui.

Ciekawostką jest także zastosowanie kart eSIM. Te, wbudowane na stałe w telefon, pozwolą np. na zmianę operatora bez wyciągania karty.

Bateria w Google Pixel 2 XL ma mieć pojemność 3520 mAh. Dzięki temu, że wykonawcą telefonu jest HTC, udało się do nowego Pixela przemycić też technologię ściskania boków telefonu, znaną z U11.

A co ze „zwykłym” Google Pixel 2? Dokładnie to samo. Różnice sprowadzać się mają głównie do wielkości. Mniejszy Pixel 2 będzie dysponował 5,5-calowym ekranem o rozdzielczości FHD. Mniejsza też będzie bateria (2700 mAh). Reszta ma pozostać taka sama.

Obydwa smartfony będą dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Google oczywiście nie omieszkało nadać im dość oryginalne nazwy.

Premiera już 4 października. Czy Google Pixel 2 i Pixel 2 XL zdołają zagrozić zajmującemu topowe miejsce w naszym rankingu Samsungowi S8+, który właśnie stał się znacznie przystępniejszy cenowo, czy LG V30? | CHIP

0
Źródło: Android Authority
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.