Policjanci w Dubaju dostaną rosyjskie latające skutery

Takie maszyny są marzeniem każdego fana science-fiction. Władze Dubaju postanowiły wyposażyć policję w najnowsze zdobycze techniki. Poza luksusowymi i szybkimi autami w rodzaju Lamborghini Aventador i Nissan GT-R, policjanci będą mogli korzystać teraz także z powietrznych skuterów, które są w stanie utrzymywać jedną osobę na wysokości 4,8 metra nad ziemią. Maszyna potrafi rozpędzić się do 70 km/h. System zasilania pozwoli na 25-minutową podróż. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa ponowne ładowanie.
policja w dubaju
policja w dubaju

Pojazd ma wbudowany mechanizm zabezpieczający, który nie pozwoli na przekroczenie maksymalnej prędkości… i wysokości. Oprócz manualnej kontroli, skuter będzie można też pilotować zdalnie. Policjanci chcą wykorzystywać maszyny  głównie jako transport do miejsc popełnienia przestępstwa, do których trudno dotrzeć samochodem lub motocyklem. Skutery dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich są produkowane w Rosji – ich cena jest tajemnicą.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy władze Dubaju sięgają po powietrzny sprzęt. W 2015 roku miasto zainwestowało we flotę 20 tzw. jet packów, które trafiły do straży pożarnej. Jet pack przypomina plecak lub fotel i umożliwia unoszenie się nad ziemią. | CHIP