Potężna awaria Facebooka

Zamiast strony głównej użytkownikom wyświetla się biała strona. Natomiast osobom zalogowanym z tablicy zniknął strumień wiadomości. Próbując wejść na poszczególne podstrony wyświetla się z kolei komunikat o problemach technicznych. Przyczyny nie są jeszcze znane, ale podejrzewamy, że mogło dojść do ataku DDoS na serwery portalu społecznościowego. Polega on na zasypywaniu serwera zapytaniami, których nie jest w stanie obsłużyć, w efekcie część użytkowników może mieć problemy z dostępem do serwisu.
3d illustration of a facebook logo standing in front of an upright map of the world on a blue reflective surface

3d illustration of a facebook logo standing in front of an upright map of the world on a blue reflective surface

Zalogowanym użytkownikom Facebooka nie ładują się treści (fot. CHIP)

Problemy są również z aplikacjami mobilnymi Instagrama oraz Messengera. Serwis Outage.Report monitorujący dostępność stron internetowych odnotował od godziny 17:00 czasu polskiego dużą liczbę zgłoszeń o problemach technicznych Facebooka.

Serwis Outage.Report odnotowuje od 17:00 problemy techniczne głównie w Europie oraz Ameryce (fot. http://outage.report)

Użytkownicy żalą się w innych serwisach społecznościowych. Używają przy tym hashtagów #FacebookDown oraz #InstagramDown. Problemy mają również serwisy i aplikacje korzystające z interfejsu programistycznego Facebooka. Będziemy monitorować sytuację i informować o przyczynach awarii. | CHIP