tablet microsoftu

Składany tablet Microsoftu coraz bliżej?

Urządzenie powstaje pod kodową nazwą Andromeda.

Tajemniczy projekt powstaje pod kodową nazwą Andromeda. Według informatorów serwisu Windows Central urządzenie będzie tabletem, którego da się złożyć do formy smartfona. Sercem Andromedy ma być architektura ARM oraz Windows 10 z powłoką adaptacyjną CShell, która będzie odpowiadała za poprawne wyświetlanie treści w zależności od aktualnej formy wyświetlacza. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Microsoft będzie pozycjonował to akcesorium nie tyle jako hybrydę smartfona z tabletem, a raczej jak rodzaj nowoczesnego notatnika – w komplecie użytkownik otrzyma też rysik. Jednym z pomysłów jest automatyczne uruchamianie aplikacji OneNote po rozłożeniu urządzenia.

To wszystko bardzo przypomina koncepcję Microsoft Courier, która została porzucona w 2010 roku. Wówczas za przyczynę zaniechania rozwoju urządzenia był podawano brak spójnej wizji z systemem Windows. Teraz wydaje się, że wizja jest bardziej spójna z oprogramowaniem Microsoftu. Andromeda jest już rzekomo na etapie prototypu więc bardzo prawdopodobne, że niedługo usłyszymy o niej oficjalnie. Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że firmie udało się uzyskać patenty na tego typu konstrukcję.

Trudno powiedzieć, czy takie hybrydowe urządzenie zostanie ciepło przyjęte przez rynek, ale komputery 2w1 z linii Surface cieszą się dobrymi opiniami użytkowników (sprawdź aktualne ceny).| CHIP