Sztuczna inteligencja przetwarza projekt interfejsu na kod aplikacji

Firma Ulzard Technologies z siedzibą w Kopenhadze pochwaliła się swoimi osiągnięciami. Duński start-up opracował maszynowo uczoną sieć neuronową, która “nakarmiona” ilustracjami, przedstawiającymi projekty interfejsów użytkownika różnych aplikacji jest w stanie przetworzyć te projekty na automatycznie generowany kod źródłowy.
Sztuczna inteligencja przetwarza projekt interfejsu na kod aplikacji

Rozwiązanie o nazwie Pix2Code nie jest jeszcze sztuczną inteligencją zdolną do autonomicznego opracowania w pełni działającej aplikacji. Jednak już samo przetworzenie projektu UI na spójny kod nadający się do dalszego wykorzystania jest znaczącym krokiem na drodze do opracowania w pełni autonomicznych rozwiązań programistycznych. Oczywiście, jak w przypadku każdej maszynowo uczonej sieci neuronowej skuteczność jej działania nie jest pełna. Jednak dokładność odwzorowania kodu interfejsu na podstawie projektu na poziomie 77 proc. to wynik zasługujący na uznanie.

Na razie Ulzard Technologies udostępniło jedynie podstawowe informacje na temat swojego rozwiązania, jednak duński start-up deklaruje, że kod źródłowy Pix2Code ma być udostępniony jeszcze w tym roku. Programiści zainteresowani tym rozwiązaniem powinni śledzić repozytorium projektu w serwisie GitHub. | CHIP