WAŻNE: 190 tysięcy domów w Polsce bez prądu z powodu wichur

Wiatr wieje z prędkością przekraczającą 100 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podaje, że w szczytowym momencie było 288 tysięcy poszkodowanych odbiorców. Wichury zrywają linie energetyczne.

W Świnoujściu silny podmuch przewrócił suwnicę terminalu LNG. Jak podaje Radio Szczecin, suwnica spadając uszkodziła jeden ze zbiorników i oparła się o rurę, która doprowadza gaz ze statków. Instalacja została awaryjnie wyłączona, już zajęli się nią specjaliści, naprawa ma potrwać kilka tygodni. Kłopoty również na kolei: PKP PLK powołało sztaby kryzysowe w województwach dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim.

– Najgorsza sytuacja jest w dolnośląskiem. To właściwie jedyny region, w którym obecnie są utrudnienia. Uszkodzenia infrastruktury zanotowaliśmy pomiędzy Wrocławiem a Jelenią Górą, dokładnie na odcinku od Wałbrzycha do Jeleniej Góry – wyjaśnia rzecznik PKP PLK, Mirosław Siemieniec.

W całym kraju zostało uszkodzonych wiele budynków, samochodów i drzew. W akcji ratowniczej bierze udział ponad 16 tysięcy strażaków.

Zerwana przez wiatr suwnica gazoportu w Świnoujściu (fot. Radio Szczecin)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.