amazon prime

Amazon Prime Video za darmo

Fot. TechRadar
Redakcja AdAge powołując się na własne źródła poinformowała, że gigant internetowego handlu planuje niedługo wystartować z bezpłatną ofertą dla miłośników kina. Wzorem Spotify do Amazon Prime Video będzie można uzyskać dostęp bez opłacania abonamentu, ale wówczas seans będzie przerywany reklamami.

Dostęp do usługi Amazon Prime Video w Polsce kosztuje dziś 5,99 euro miesięcznie (około 25 zł). W USA istnieje jeszcze opcja rocznego abonamentu za 99 dolarów (około 357 zł). Jest ona tyle korzystna, że gwarantuje także dostęp do opcji darmowej dostawy i innych usług związanych z Amazonem. Według AdAge w bliskiej przyszłości pojawi się jednak druga, bezpłatna wersja serwisu VOD, na której firma zarobi wyświetlając reklamy. Będzie to jedyna niedogodność związana z darmowym dostępem – firma nie zamierza ograniczać biblioteki swoich filmów i seriali. Osoby korzystające z Amazon Prime Video mogły zauważyć, że Amazon zaczął eksperymentować z formą reklam na swojej platformie – pojawiły się one w transmisji rozgrywek meczów NFL. Z pewnością zatem coś jest na rzeczy, choć póki co firma wstrzymuje się od komentarza.

amazon prime
Amazon podobnie jak Netflix i HBO produkuje własne seriale m.in. „Człowieka z wysokiego zamku” czy „Mozart w dżungli” (fot. Amazon)

Bezpłatna wersja serwisu to odważny krok, ale zdecydowanie potrzebny Amazonowi, który pod kątem ilości oryginalnych treści przegrywa z głównym konkurentem – Netflixem. Choć serwis nie jest w naszym kraju tak popularny jak jego rywal, to globalnie radzi sobie bardzo dobrze. Z danych z lipca 2017 roku wynika, że z Prime Video korzysta 85 milionów użytkowników. Dla porównania z Netflixa – 50 milionów, a z amerykańskich sieci kablowych – 48,6 milionów osób. Darmowy dostęp, może sprawić, że wielu użytkowników odejdzie od konkurencji, choć dużo zależeć może od treści materiałów, które będą oferowane na wyłączność. Z ostatnich zapowiedzi wynika, że Amazon rozpoczął pracę nad wysokobudżetowym serialem rozgrywającym się w uniwersum „Władcy Pierścieni”, który opowie o wydarzeniach mających miejsce przed pierwszym tomem trylogii Tolkiena. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.