park vr

W Chinach powstaje park VR za 1,5 mld dolarów

35 atrakcji, z czego większość wirtualna.

East Science Valley robi wrażenie nawet bez headsetów do wirtualnej rzeczywistości. Nad atrakcjami przypominającymi statki Obcych góruje 53-metrowy, stalowy Transformer, którego budowa kosztowała 100 milionów juanów (około 51,6 mln złotych). Cały park pochłonie zaś ponad 10 miliardów juanów (około 4,69 mld zł). Pierwszy fragment obszaru o nazwie „Baza Obcych” zostanie otwarty dla odwiedzających już w przyszłym miesiącu – pełne otwarcie planowane jest na lutego 2018 r.

Park będzie utrzymany w szaro-ciemnym, minimalistycznym stylu (fot. Shanghaist.com)

Goście będą mogli skorzystać w sumie z 35 atrakcji, wśród których znajdzie się pierwszy chiński rollercoaster VR nawiązujący do uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, holograficzna baza obcych, podróż przez Układ Słoneczny, raj robotów, kino VR, czy wystawy poświęcone najnowszym technologiom takim jak drukowanie w 3D. Śmiałkowie będą mogli również zeskoczyć z wyciągniętego ramienia Transformera na bungie. Nie zabraknie także kawiarni, restauracji i sklepów. Na miejscu powstanie także studio filmów VR oraz centrum naukowe, mające sprzyjać rozwojowi tej technologii.

Jeden z budynków przypominający bazę Obcych (fot. Shanghaist.com)

W wielu parkach rozrywki na świecie VR jest wykorzystywany jako jedna z atrakcji np. jako dodatek do rollercoasterów. Po raz pierwszy widzimy jednak zastosowanie tej technologii w branży na tak szeroką skalę. Nie wiemy co prawda jaki rodzaj headsetów będzie wykorzystywany w East Science Valley, ale na pewno będzie to musiał być mobilny sprzęt, który oprócz trybu VR obsłuży także rozszerzoną rzeczywistość. Właściciele parku chcą, by dzięki goglom otoczenie „ożywiało się” na oczach odwiedzających.

park vr
Z tego Transformera będzie można skoczyć na bungie (fot. DailyMail.co.uk)

Czas pokaże, czy tego typu atrakcje spotkają się z równie wielkim zainteresowaniem co klasyczne parki rozrywki. Technologia VR staje się coraz tańsza i już teraz jest dostępna dla każdego posiadacza smartfonu – najtańsze mobilne headsety znajdziecie już od ceny 10 zł. | CHIP