Chuwi CoreBook na Indiegogo – jak Surface Pro, tylko taniej

Chuwi to jeden z tych chińskich producentów, którzy śmiało wchodzą na zachodnie rynki. Firma przyjęła ciekawa taktykę prezentowania swoich urządzeń poprzez kampanie na Indiegogo. Poprzednia, z tabletem hybrydowym SurBook Mini, zakończyła się sukcesem i urządzenie trafia właśnie do sprzedaży. Nowością jest jednak kolejna kampania, tym razem dotycząca większego urządzenia o wyraźnie bardziej ambitnym charakterze. Chuwi CoreBook, przynajmniej na papierze, prezentuje się bardzo ciekawie.
Chuwi CoreBook na Indiegogo – jak Surface Pro, tylko taniej

W środku tego niepozornego urządzenia znajdują się całkiem niezłe podzespoły (fot. Chuwi)

Kampania na Indiegogo ruszy wkrótce. Producent tymczasem ujawnił sporo informacji na temat nowego urządzenia. Przede wszystkim nowy Chuwi CoreBook ma być 13,3-calowym tabletem z dołączaną klawiaturą, podobnie jak w przypadku Surface Pro. Sercem komputera będzie Core m3-7Y30 czyli dość powolna, ale jednak wyraźnie szybsza od często spotykanych w podobnych konstrukcjach Atomów i Celeronów jednostka. Do podstawowych zadań wystarczy jednak w zupełności, a przy dobrej energooszczędności Core m3-7Y30 powinien się dobrze spisać w ultramobilnym urządzeniu.

Podobieństwo do Huawei MateBook jest z pewnością nieprzypadkowe (fot. Chuwi)

Dalsza cześć specyfikacji wygląda obiecująco. 6 GB pamięci RAM to sporo jak na tę klasę urządzeń, w której królują konfiguracje wyposażone w 4 GB. Pamięci wewnętrznej tez jest tu całkiem sporo: 128 GB. Tablet obsługuje też piórko z 1024 stopniami nacisku.

Na rynek trafia właśnie efekt poprzedniej kampanii crowdfundingowej chińskiego producenta, czyli SurBook Mini. 10-calowa hybryda wyposażona w czterordzeniowego Celerona N3450, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej kosztuje 259 dolarów (około 940 zł). Jak na urządzenie z oryginalnym Windows 10 Home i w pełni laminowanym ekranem FHD cena jest dość kusząca. | CHIP