Cooler Master MasterKeys MK750 – zaawansowana klawiatura mechaniczna

Cooler Master to firma znana głównie z układów chłodzenia, obudów oraz zasilaczy. Produkuje także akcesoria i peryferia komputerowe. Chociaż większość z nich skierowane jest do graczy, to niektóre z powodzeniem mogą być używane do “cywilnych” zastosowań. Jedną z takich konstrukcji jest nowy model MasterKeys MK750.
Cooler Master MasterKeys MK750 – zaawansowana klawiatura mechaniczna

Nowa klawiatura Coler Mastera wygląda dość atrakcyjnie, ale przede wszystkim ma być wygodna (fot. Cooler Master)

Nowość Cooler Master to klawiatura mechaniczna, która zdaniem producenta ma trafić w gusta wymagających użytkowników. MK750 posiada przełączniki mechaniczne Cherry MX, do wyboru: niebieskie, brązowe lub czarne. To oczywiście nie tylko kwestia koloru, ale też działania przycisków. Przełączniki Cherry MX są uważane powszechnie za najbardziej wytrzymałe.

Do obsługi profili użytkownika klawiatura posiada 512 kB własnej pamięci oraz procesor ARM Cortex M3. Dodatkowo klawiatura MK750 ma zaawansowane podświetlenie, którego intensywnością oraz barwą możemy sterować za pomocą dołączonego oprogramowania. Software pozwala też na korzystanie z makr.

Klawiatury z tzw. wyższej półki często reklamuje się jako gamingowe, zapominając, że dobrze nadają się do codziennej pracy (fot. Cooler Master)

Ciekawie rozwiązano komunikację z komputerem. Klawiatura posiada bowiem złącze USB 3.0 typu C i odłączany kabel w zestawie. Można ją więc np. używając kabla z dwiema końcówkami typu C podłączyć do tabletu lub smartfonu. Całkiem oryginalnie rozwiązano też kwestię podkładki pod nadgarstki. Zamiast zwykłej, plastikowej konstrukcji, producent zdecydował się na nietypowe tworzywo: skórę ekologiczną.

MasterKeys MK750 trafi do sklepów w cenie około 700 złotych (fot. Cooler Master)

Klawiatura Cooler Master MasterKeys MK750 nie jest niestety zbyt tania. Jej cena to około 700 zł. Nowego modelu jeszcze nie ma na rynku polskim, można za to w polskich sklepach znaleźć za nieco niższą cenę starsze modele z serii Cooler Master Masterkeys Pro | CHIP