HTC pokazało bezprzewodowy zestaw VR – Vive Focus

Vive Focus będzie napędzany Snapdragonem 835. W urządzeniu HTC zastosowało też technologię WorldSense. Zestaw miał premierę w Chinach.

HTC Vive osiągnęło spory sukces i powszechnie uważane jest za jeden z najlepszych zestawów VR. Nic więc dziwnego, że producent postanowił rozwijać projekt. Efektem tych prac jest zaprezentowany właśnie HTC Vive Focus – model w pełni bezprzewodowy (niedawno zapowiadaliśmy tę premierę). Jak ważny może być to krok w rozwoju gogli, wie każdy, kto choć raz potknął się o kable, korzystając z typowego zestawu VR.

Procesorem kontrolującym działanie nowych gogli HTC jest mocny Qualcomm Snapdragon 835, o płynność działania nie mamy się więc co martwić. Urządzenie ma wyświetlacze wykonane w technologii AMOLED. Korzysta też z technologii WorldSense, znanej choćby z zestawu Daydream. WorldSense odpowiada za skuteczne wychwytywanie ruchu i położenia, co sprawia, że nie są już potrzebne żadne dodatkowe akcesoria. To spora zmiana względem HTC Vive. Dotychczasowa wersja, chociaż bardzo przyjemna w użytkowaniu, ma tę wadę, że rozłożenie całego zestawu zajmuje dużo miejsca i niemało czasu.

Nowe urządzenie HTC do obsługi VR-u (fot. Slash Gear)

HTC poinformowało, że urządzenia trafiły jak dotąd do 100 twórców gier. Pozostaje czekać na tytuły kompatybilne z nowymi goglami oraz oczywiście na debiut rynkowy Vive Focus. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.