Samodzielne gogle do VR-u HTC za kilka dni

Fot. HTC
Urządzenie HTC Vive Focus będzie działało autonomicznie, czyli bez wsparcia ze strony komputera. Zasili je procesor Snapdragon 835, z wbudowaną obsługą wirtualnej rzeczywistości.

HTC pokaże nowe gogle na konferencji Vive Developer Conference w Pekinie 14 listopada. Urządzenie Vive Focus jest teraz reklamowane w chińskich mediach – Chińczycy prawdopodobnie otrzymają własną wersję. Według przecieków, będzie to Vive M.

Nowe gogle HTC za kilka dni (fot. HTC)

Potrzeba podłączenia zestawu do komputera i używanie niewygodnych kabli hamują sprzedaż urządzeń do wirtualnej rzeczywistości. Typowe akcesoria wymagają mocnego komputera, który byłby w stanie zagwarantować dobrą jakość grafiki.

W Chinach pojawiły się informacje na temat kolejnego produktu HTC (fot. YiVian)

Zagadką pozostaje cena Vive Focus. Dla porównania – okulary Samsung Gear VR można kupić za 500 złotych. Oculus Go kosztuje 730 złotych.

Wygląda na to, że najbliższe lata będą stały pod znakiem rozwoju wirtualnej rzeczywistości. Na rynek regularnie trafiają nowe urządzenia, obsługujące VR. Mamy już takie gadżety jak np. klawiatura Logitecha, współpracująca z Vive Trackerem, o której pisaliśmy niedawno w CHIP-ie. Warto dodać, że Google niedawno kupiło od HTC za ponad miliard dolarów dział, produkujący smartfony. Teraz tajwańska firma chce skoncentrować się wyłącznie na pracach nad wirtualną rzeczywistością. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.