Logitech Bridge przeniesie klawiaturę do wirtualnej rzeczywistości

Fot. Logitech
Klawiatury Logitech z serii G będą widoczne także w wirtualnym świecie. Dzięki temu po podniesieniu rąk nie będziemy musieli szukać klawiatury po omacku. Kiedy spojrzymy w dół z goglami na głowie, łatwiej trafimy w klawisze fizycznej klawiatury. Logitech współpracuje z HTC przy tworzeniu odpowiednich bibliotek programistycznych dla zestawów VIVE.

Używanie klawiatury z goglami VR na głowie nie jest wygodne. Zwłaszcza, jeśli nie potraficie pisać bezwzrokowo. Z tego powodu Logitech wprowadził bardzo ciekawe rozwiązanie w postaci biblioteki programistycznej Bridge, dzięki której programiści mogą dodać wirtualną wersję urządzenia Logitech G do programu VR. Producent we współpracy z HTC stworzył bowiem cyfrowy model klawiatury. Programiści mogą tworzyć do niego skórki, które będą lepiej pasowały do wykreowanego przez siebie wirtualnego świata.

Klawiatura Logitech G nie jest tania (tu sprawdzicie cenę). Warto pamiętać, że do jej działania będziemy potrzebowali oprócz zestawu HTC VIVE jeszcze VIVE Trackera który pozwala łączyć rzeczywiste przedmioty z aplikacjami VR. Ten z kolei kupimy za 100 dolarów. Z tym, że Tracker przyda nam się do mapowania także innych przedmiotów jeśli zdecydujemy się kupić grę lub aplikację z niestandardowymi kontrolerami.

Aplikacje będą mogły używać skórek dla cyfrowej wersji klawiatury Logitecha (fot. Logitech)

Tracker podłącza przez port USB. Pozwala to tworzyć zabawki do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Czujniki wykrywają ruch przedmiotu, którego zachowanie jest odwzorowywane w wirtualnym świecie. Możemy dzięki temu machać prawdziwym kijem golfowym, strzelać plastikową bronią, czy – jak w tym przypadku – pisać na klawiaturze.

Klawiatura jest obecnie w fazie beta testów i zostanie udostępniona wraz z oprogramowaniem 50 wybranym deweloperom. Niestety, biblioteka programistyczna Bridge nie będzie prawdopodobnie obsługiwać urządzeń innych producentów niż Logitech. HTC sprzedało niedawno swój dział odpowiedzialny za smartfony i skupia się na rozwoju urządzeń do wirtualnej rzeczywistości. Rynek VR rozwija się bardzo szybko i w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych nowinek sprzętowych, także innych producentów. | CHIP

0
Źródło: HTC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.