Logitech Bridge przeniesie klawiaturę do wirtualnej rzeczywistości

Używanie klawiatury z goglami VR na głowie nie jest wygodne. Zwłaszcza, jeśli nie potraficie pisać bezwzrokowo. Z tego powodu Logitech wprowadził bardzo ciekawe rozwiązanie w postaci biblioteki programistycznej Bridge, dzięki której programiści mogą dodać wirtualną wersję urządzenia Logitech G do programu VR. Producent we współpracy z HTC stworzył bowiem cyfrowy model klawiatury. Programiści mogą tworzyć do niego skórki, które będą lepiej pasowały do wykreowanego przez siebie wirtualnego świata.
Logitech Bridge przeniesie klawiaturę do wirtualnej rzeczywistości

Klawiatura Logitech G nie jest tania (tu sprawdzicie cenę). Warto pamiętać, że do jej działania będziemy potrzebowali oprócz zestawu HTC VIVE jeszcze VIVE Trackera który pozwala łączyć rzeczywiste przedmioty z aplikacjami VR. Ten z kolei kupimy za 100 dolarów. Z tym, że Tracker przyda nam się do mapowania także innych przedmiotów jeśli zdecydujemy się kupić grę lub aplikację z niestandardowymi kontrolerami.

Aplikacje będą mogły używać skórek dla cyfrowej wersji klawiatury Logitecha (fot. Logitech)

Tracker podłącza przez port USB. Pozwala to tworzyć zabawki do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Czujniki wykrywają ruch przedmiotu, którego zachowanie jest odwzorowywane w wirtualnym świecie. Możemy dzięki temu machać prawdziwym kijem golfowym, strzelać plastikową bronią, czy – jak w tym przypadku – pisać na klawiaturze.

Klawiatura jest obecnie w fazie beta testów i zostanie udostępniona wraz z oprogramowaniem 50 wybranym deweloperom. Niestety, biblioteka programistyczna Bridge nie będzie prawdopodobnie obsługiwać urządzeń innych producentów niż Logitech. HTC sprzedało niedawno swój dział odpowiedzialny za smartfony i skupia się na rozwoju urządzeń do wirtualnej rzeczywistości. Rynek VR rozwija się bardzo szybko i w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych nowinek sprzętowych, także innych producentów. | CHIP