iPhone X nie lubi chłodu

Użytkownicy iPhone’ów X skarżą się, że jego ekran dotykowy przestaje działać przy trochę niższych temperaturach. Ekran przestaje prawidłowo reagować na dotyk i dzieje się tak praktycznie od razu, po wystawieniu iPhone’a na chłód. Jeden z użytkowników forum MacRumors, mieszkaniec Finlandii pisze tak:

Mieszkam w Finlandii i tu jest zimno (-30-5°C) przez 6-7 miesięcy w roku. Wczoraj zauważyłem, że kiedy jestem na zewnątrz i temperatura spada do ok. -1°C wyświetlacz iPhone X działa nieprawidłowo. Nie rozpoznaje niektórych dotknięć, inne rozpoznaje niedokładnie. Problem mija po 3-5 minutach lub kiedy wracam do domu.

Apple zareagowało na problem: Jest świadomi przypadków, w których ekran iPhone' a X nie będzie reagować na dotyk po gwałtownym znalezieniu się w chłodnym otoczeniu. Po kilku sekundach ekran ponownie działa prawidłowo. Problem ten zostanie rozwiązany w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania.

Nie wiadomo na razie, kiedy Apple naprawi ów „zimowy błąd”. Być może w wersji iOS 11.2, której wersja beta jest już w testach. Na razie Apple opublikowało iOS 11.1.1.1, aktualizację, która ma na celu usunięcie błędu, uniemożliwiającego wpisywanie litery „i” na niektórych urządzeniach.

0
Źródło: macrumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.