iphone x

iPhone X to najdelikatniejszy smartfon Apple’a

Fot. YouTube
Podczas prezentacji iPhone'a X Apple chwaliło się, że otrzymał on najbardziej wytrzymałe szkło na świecie. Jak się okazuje jednak, to tylko slogan marketingowy, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. W bliskim kontakcie z ziemią flagowiec pęka równie szybko, jak każdy inny telefon.

Smartfony pokryte szkłem prezentują się bardzo elegancko, jednak są też delikatniejsze od urządzeń z plastikowymi czy metalowymi obudowami. iPhone X jest drogą słuchawką i niestety wbrew obietnicom Apple’a dotyczącym jego wysokiej wytrzymałości, trzeba liczyć się z tym, że przy pierwszym lepszym upadku urządzenie ciężko to przeżyje (albo wcale nie przeżyje). Firma Square Trade zajmująca się m.in. ubezpieczeniem smartfonów wykonała szereg testów iPhone’a X. Efekt możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Przy pierwszym upadku z wysokości 1,8 m na krawędź smartfonu, ekran co prawda nie pokrył się pajęczyną pęknięć, ale wyświetlacz przestał funkcjonować. W drugiej próbie upuszczono iPhone’a X na przedni panel i tu szkło nie tylko popękało, ale też przestała działać funkcja Face ID.

Apple twierdzi, że wymiana wyświetlacza to koszt maksymalnie 349 dolarów (około 1275 zł), ale Square Trade przypomina, że koszt naprawy może być znacznie większy, jeżeli w wyniku upadku zostaną też uszkodzone inne komponenty. Tym bardziej, że wewnętrzna konstrukcja urządzenia jest dość skomplikowana. Klienci, którzy zdecydują się na zakup iPhone’a X powinni zadbać o odpowiednią ochronę urządzenia lub pomyśleć o sensownym ubezpieczeniu ekranu (sprawdź najtańsze etui do iPhone’a X). | CHIP

0
Źródło: news.softpedia.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.