HPU 2 dostaną wsparcie koprocesora SI.
Wirtualna rzeczywistość Microsoftu ma działać płynnej dzięki nowym procesorom HPU 2 (fot. Microsoft)

Microsoft HoloLens trafią do Polski w grudniu

Zrobicie sobie prezent na święta?

Już pierwszego grudnia HoloLensy będzie można kupić w kolejnych 29 krajach. Poza Polską gogle pojawią się w sprzedaży w praktycznie całej Europie. Niestety ich cena rynkowa nie została ujawniona. Możemy jednak przypuszczać, że nie będzie mała. Aktualnie wersja dla firm w USA kosztuje 5000 dolarów czyli ponad 18150 zł. Z polskim VAT-em koszt gogli może wynieść ponad 20 tys. zł. Na taki zakup pozwolić sobie mogą tylko najbogatsze firmy. Do tej pory wśród partnerów Microsoftu, którzy korzystają z tej technologii pojawił się m.in. Ford i Stryker.

Podczas konferencji producent zapowiedział także nowości związane z obsługą gogli. W pierwszym kwartale 2018 roku wprowadzone zostaną zdalne, holograficzne instrukcje, które zostaną wbudowane w Microsoft Teams i Azure Active Directory. Ma to pomóc pracować w goglach z wykorzystaniem wewnętrznej infrastruktury IT. Microsoft podkreślił, że HoloLens są szczególnie przydatne pracownikom tzw. pierwszej linii oraz osób, które nie siedzą przy biurku. Przykłady zastosowania gogli zobaczyć można na poniższym wideo.

HoloLens nie doczekały się ciągle wersji konsumenckiej i szczerze mówiąc, wątpliwe, by kiedykolwiek to nastąpiło. Technologia ta jest droga, a jej zastosowanie bliższe jest biznesowi niż typowej rozrywce. Alternatywą dla takiego zestawu będą jednak gogle do mieszanej rzeczywistości, które powstają przy współpracy z wieloma producentami. Ich ceny zaczynają się od 399 dolarów, czyli około 1460 zł. | CHIP