Microsoft wprowadza Surface Pro z LTE

Nowego Surface Pro z LTE będzie można kupić już od 1 grudnia br. Przenośny komputer Microsoftu wyposażony będzie w modem LTE cat 9, co oznacza, że mamy do czynienia de facto z modułem LTE Advanced zapewniającym prędkości przesyłu na poziomie do 450 Mb/s. Co prawda to nie jest pierwszy model Surface’a wyposażony w interfejs LTE, jednak wcześniej żaden z modeli Pro nie oferował takiej opcji. Poza tym wcześniejsze wydania Surface’a (nie Pro) z LTE wyposażane były w wolniejsze modemy LTE cat 6.
Microsoft wprowadza Surface Pro z LTE

Ogłoszony oficjalnie model Surface Pro z LTE Advanced wyposażono w modem Qualcomm Snapdragon X16. Jednak serwis Anandtech ujawnił, że miejsce lokalizacji nowego modemu LTE Advanced w Surface Pro odpowiada konstrukcyjnie tej samej lokalizacji, w której znajduje się system chłodzenia układu Core i7. Tym samym oznacza to, że Surface Pro w najsilniejszej konfiguracji właśnie z procesorami Intel Core i7 nie będzie mógł być wyposażony w modem X16 Qualcomma. Zatem osoby, które planują zakup Surface’a Pro z LTE na pokładzie powinni zwracać uwagę tylko na model z układem Core i5. Modele z m3 również będą pozbawione modemu LTE.

surface pro parametry
Tabela z parametrami modeli Surface Pro, w tym z opcjonalnymi modemami LTE (fot. AnandTech).

Tanio niestety nie będzie, w końcu to Surface Pro. Ceny w powyższej tabeli nie uwzględniają modemu LTE, za ten dodatek trzeba będzie dopłacić 150 dolarów. Tym samym Microsoft bazowy model z modemem LTE i z procesorem Core i5, 4 GB pamięci RAM oraz 128 GB nośnikiem SSD wycenił na kwotę 1149 dolarów (ok. 4200 zł). Dostępny będzie też model o lepszych parametrach, z tym samym procesorem, ale z powiększoną do 8 GB pamięcią RAM oraz SSD o pojemności 256 GB w cenie 1449 dolarów (ok. 5300 zł).

Osoby, które już się nie mogą doczekać na swojego Surface’a mogą wybierać spośród ofert aktualnie dostępnych na polskim rynku. | CHIP