oppo ihpone x

Nowy smartfon Oppo będzie wyglądał jak iPhone X

Chińczycy najwyraźniej bardzo cenią produkty Apple'a, skoro wzornictwo ich rodzimych sprzętów wyraźnie nawiązuje do amerykańskich produktów . Chiński producent, Oppo, już wkrótce przedstawi światu bardzo wierną kopię iPhone'a X. W zasadzie to replika, tyle że z Androidem.

Oppo R13 będzie wyglądał zupełnie tak jak najnowszy flagowiec Apple’a. Chiński smartfon, podobnie jak iPhone X otrzyma bezramkowy, charakterystyczny design, delikatnie zaokrąglone krawędzie, a także podwójny aparat tylny umieszczony w dokładnie tym samym miejscu i tej samej pozycji co w iPhonie X. Nawet dolny rząd ikon w interfejsie wygląda podobnie, jak ten z menu iOS. Jakby tego było mało producent najwyraźniej zamierza też wykorzystać identyczne grafiki promocyjne przedstawiające jasny i ciemny wariant smartfonu, obryzgiwane wodą, co ma sugerować jego wodoodporność.

oppo iphone x
Tak rzekomo wygląda Oppo R13 (fot. Gizchina)

Oczywiście, nie wiemy czy zdjęcia rzeczywiście przedstawiają prawdziwy model telefonu, czy tylko atrapę. Z drugiej strony jednak biorąc pod uwagę wcześniejsze inspiracje Oppo oraz patent z września 2017 roku ukazujący rysunek techniczny przedniego panelu nowego smartfonu, bardziej prawdopodobna jest pierwsza wersja.

oppo iphone x
Patent Oppo R13 pokazuje, że przynajmniej przedni panel smartfonu będzie taki jak w iPhonie X

Sam design najpewniej zachęci wielu nabywców, być może nie tylko z Chin, ale co ze specyfikacją? Ta nie została jeszcze podana, ale wątpliwe jest, by pod kątem mocy obliczeniowej Oppo R13 zdołał dorównać iPhone’owi X. Trzeba jednak zaznaczyć, że smartfony tego producenta posiadają całkiem rozsądny stosunek jakości do ceny i głównie dzięki temu cieszą się olbrzymim powodzeniem.

Oppo jest czwartym co do wielkości producentem telefonów na świecie. W Polsce nie znajdziemy jeszcze jego produktów, dlatego jeśli chcemy cieszyć się smartfonem o podobnej stylistyce, pozostaje nam tylko kupno oryginalnego iPhone’a X (sprawdź aktualne ceny). | CHIP