Ominęli limit znaków na Twitterze

Sztuczka polegała na umieszczeniu bardzo długiego linku. W środku bardzo długiego ciągu znaków pojawia się nazwa domeny .cc/, po ukośniku następowała dalsza część wiadomości, którą serwis rozpoznawał jako nazwę folderu.
Ominęli limit znaków na Twitterze

Okazuje się, że skomponowanie wiadomości dłuższej niż 280 znaków na Twitterze jest możliwe (fot. CHIP)

Nie radzimy jednak powtarzać wyczynu Niemców. Żart może nie przypaść do gustu administracji Twittera, która dość surowo reaguje na tego typu akcje i poza skasowaniem wiadomości zawiesza konta dowcipnisiów. Jak jednak wiadomo nie od dziś, w internecie nic nie ginie i oryginalną wiadomość możecie zobaczyć w internetowym archiwum. Po odwieszeniu kont Timrasett przeprosił za problemy i stwierdził, że chciał ze swoim kolegą tylko pokazać jak łatwo jest oszukać serwis społecznościowy.

https://twitter.com/Timrasett/status/927158740297674752

Twitter niedawno zwiększył limit znaków ze 140 do 280, o czym pisaliśmy w CHIP-ie. Na początku zeszłego roku portal testował możliwość pisania wiadomości zawierających się w 10 tysiącach znaków. Kilku użytkowników miało taką możliwość przez pewien czas. Serwis jednak nie zdecydował się wprowadzić tak radykalnej zmiany w funkcjonowaniu serwisu. Tym razem najwyraźniej administratorzy Twittera stwierdzili, że 35 tysięcy znaków w wiadomości to lekka przesada. | CHIP