amazon bitcoin

Płatności bitcoinami w Amazonie?

Fot. merkle.com
Jeden z największych internetowych sklepów na świecie zarejestrował trzy adresy, nawiązujące w nazwach do kryptowalut. Jeśli Amazon rzeczywiście myśli o wprowadzeniu płatności bitcoinami czy ethereum, może to wpłynąć na ich kurs.

Według serwisu Sky News, Amazon ma trzy nowe domeny o nazwach: amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com i amazoncryptocurrencies.com. Jeśli myślicie, że brakuje wśród nich czegoś, śpieszę z informacją – adres amazonbitcoin.com jest w gestii Amazonu już od trzech lat. Obecnie przekierowuje on na główną stronę amerykańskiego sklepu.

Firma nie podała przyczyny tej operacji. Do rejestracji domen doszło 31 października, a więc po kolejnych miesiącach wzrostu wartości bitcoina. Być może zatem Amazon planuje wprowadzić płatności kryptowalutowe. To mogłoby dodatkowo umocnić kurs wirtualnych pieniędzy.

amazon bitcoin
Według scraphero.com, Amazon sprzedał w październiku 2017 roku ponad 598 milionów produktów

Gdyby największy sklep internetowy zaakceptował kryptowaluty, być może inne firmy także chętniej zwróciłyby się w ich stronę. Na tym tle prognoza Johna McAfee’ego, który mówi, że bitcoin w ciągu 3 lat osiągnie wartość 500 tys. dolarów, wcale nie brzmi tak nieprawdopodobnie. Teraz bitcon kosztuje około 7400 $. Tylko czy powinniśmy trzymać kciuki za spełnienie tej wizji? Kopanie kryptowalut ma też swoją mroczną stronę, o której mniej się mówi. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.