PocketBook Touch HD 2 z nowym systemem podświetlenia

6-calowy PocketBook Touch HD 2 podobnie jak poprzedni model może pochwalić się dotykowym wyświetlaczem E Ink Carta z wiązkami podczerwieni o rozdzielczości 1072 x 1448 pikseli (300 DPI). Nowością jest SMARTlight, czyli system pozwalający dostosować barwę światła do odpowiedniej pory dnia – wieczorem zimne podświetlenie będzie bliższe żółtej barwie, która mniej męczy oczy w ciemności. Użytkownik może zdecydować się na tryb automatyczny, lub manualnie ustawiać parametry podświetlenia.
pocketbook touch hd 2
pocketbook touch hd 2

pocketbook touch hd 2
Poza dotykowym ekranem urządzenie ma także 4 przyciski fizyczne

PocketBook Touch HD 2 radzi sobie z obsługą 17 popularnych formatów tekstowych (m.in. PDF, EPUB, DOC, MOBI, TXT, RTF), 4 formatów obrazkowych (JPEG, BMP, PNG, TIFF) oraz dźwięku w formacie MP3, co oznacza, że wykorzystamy go nie tylko do czytania książek ale też odsłuchiwania audiobooków. W oprogramowaniu znajdziemy także funkcję Text-to-Speech, która przetworzy nam tekst e-książek na mowę niezależnie od formatu pliku. W czytniku nie brakuje również gniazda słuchawkowego, modułu Wi-Fi, gniazda na microSD i pamięci wewnętrznej o pojemności 8 GB. Poza wirtualnym kontem Dropxbox nowy Pocketbook został wyposażony także w aplikację Legimi.

Sugerowana cena urządzenia to 699 zł. Jeśli barwa podświetlenia nie robi Wam różnicy, ale chcielibyście czytać e-książki w wannie polecamy model PocketBook Aqua 2 (sprawdź aktualną cenę). Z kolei osobom zaczynającym przygodę z e-bookami polecamy jeden z tańszych modeli producenta – PocketBook Basic Touch 2 (sprawdź aktualne oferty). | CHIP