Zapierające dech w piersi zdjęcia Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Randy Bresnik i inżynier Joe Acaba miesiąc temu spędzili łącznie 6 godzin i 49 minut w przestrzeni kosmicznej. W tym czasie instalowali na wysięgniku Canadarm2 kamerę mogącą rejestrować obraz w rozdzielczości HD. Wymienili też jeden z bezpieczników. Całą operację Bresnik sfilmował za pomocą przyczepionej do kombinezonu kamery. Miesiąc później astronauta zamieścił nagranie z niezwykłego spaceru na swoim koncie na Twitterze. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak niesamowitym przeżyciem jest wyjście w otwartą przestrzeń kosmiczną mając pod sobą kulę ziemską.
Zapierające dech w piersi zdjęcia Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Bresnik spędził łącznie 32 godziny w przestrzeni kosmicznej. To był jego piąty spacer. Astronauci spędzili łącznie 56 dni, 6 godzin i 25 minut na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wyjście Randy’ego Bresnika i Joe Acaby było 205 w historii. Międzynarodowa stacja kosmiczna porusza się z prędkością ponad 27 tysięcy kilometrów na godzinę. Oznacza to, że w ciągu sekundy stacja przemieszcza się o około 8 kilometrów.

Randy pasję do uwieczniania otaczającego (wszech)świata odziedziczył po dziadku, który był zawodowym fotografem. Albert Bresnik współpracował między innymi z Amelią Earhart, która w 1928 roku jako pierwsza kobieta na świecie przeleciała nad Atlantykiem. Na Twitterze Randy’ego znajdziecie znacznie więcej wspaniałych fotografii i nagrań naszej planety jakie Amerykanin wykonał będąc na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. | CHIP

Więcej:kosmos