Film wymyślony na Wykopie – w Wigilię za darmo na Showmaxie

Koncepcja 30-minutowego filmu została wyróżniona w konkursie Krakowskiego Klastra Filmowego i dostała 110 tysięcy złotych na realizację. Uruchomiono też zbiórkę pieniędzy w serwisie crowdfoundingowym Polak Potrafi – internauci dorzucili do produkcji 60 tysięcy złotych. Dzięki temu w filmie zobaczymy popularnych aktorów: Piotra Cyrwusa w roli głównej oraz Mariana Dziędziela jako Zbyszka. “Fanatyka” można obejrzeć specjalnie dziś bez opłat na platformie streamingowej Showmax.
Film wymyślony na Wykopie – w Wigilię za darmo na Showmaxie

https://www.youtube.com/watch?v=AZhat3WaiHk

Film ma nietypową genezę, powstał za sprawą użytkownika serwisu Wykop, Malcolma XD. Jest to tzw. pasta, czyli rodzaj tekstowego mema. Internauci wielokrotnie przepisują “pastę”, modyfikując w żartobliwy sposób szczegóły historii. Na przykład zamieniają bohaterów i wydarzenia, a zostawiają sposób prowadzenia narracji i styl opowieści. Określenie pochodzi od angielskich słów: paste i copy paste, czyli wklej oraz kopiuj wklej.

https://www.facebook.com/malkolmxd/photos/a.825567037545686.1073741828.789472624488461/1180289138740139/?type=3&theater

“Fanatyk” opowiada o Anonie, którego ojciec jest zapalonym wędkarzem i jednocześnie ekscentrykiem. Bohater wdaje się w spór z Polskim Związkiem Wędkarskim. Jak zapowiadają autorzy produkcji, powstanie również serial. Scenariusz 10-odcinkowej wersji napisze Malcolm XD.

“Fanatyk” na ShowMaxie, jak wspomniałem, jest 24 grudnia za darmo. Normalnie filmy na tej platformie są płatne, choć przez pierwsze dwa tygodnie od rejestracji w serwisie użytkownicy mają darmowy dostęp do treści. Później miesięczny abonament wynosi 20 złotych za miesiąc. Podczas rejestracji Showmax wymaga wyboru metody płatności. Jeśli nie zrezygnujecie z subskrypcji w ciągu 14 dni, po miesiącu serwis pobierze opłatę. Warto zatem pilnować czasu trwania okresu próbnego, jeżeli nie chcecie kontynuować potem korzystania z platformy. | CHIP