Film wymyślony na Wykopie – w Wigilię za darmo na Showmaxie

Fot. ShowMax
30-minutowa produkcja jest oparta o pomysł jaki powstał w serwisie społecznościowym Wykop. "Fanatyk" nawiązuje do "pasty", czyli tekstowego mema. Film wyreżyserował Michał Tylka, a główne role zagrali Piotr Cyrwus i Marian Dziędziel.

Koncepcja 30-minutowego filmu została wyróżniona w konkursie Krakowskiego Klastra Filmowego i dostała 110 tysięcy złotych na realizację. Uruchomiono też zbiórkę pieniędzy w serwisie crowdfoundingowym Polak Potrafi – internauci dorzucili do produkcji 60 tysięcy złotych. Dzięki temu w filmie zobaczymy popularnych aktorów: Piotra Cyrwusa w roli głównej oraz Mariana Dziędziela jako Zbyszka. „Fanatyka” można obejrzeć specjalnie dziś bez opłat na platformie streamingowej Showmax.

Film ma nietypową genezę, powstał za sprawą użytkownika serwisu Wykop, Malcolma XD. Jest to tzw. pasta, czyli rodzaj tekstowego mema. Internauci wielokrotnie przepisują „pastę”, modyfikując w żartobliwy sposób szczegóły historii. Na przykład zamieniają bohaterów i wydarzenia, a zostawiają sposób prowadzenia narracji i styl opowieści. Określenie pochodzi od angielskich słów: paste i copy paste, czyli wklej oraz kopiuj wklej.

No elo,W końcu możemy odkryć karty w sprawie filmu Fanatyk i naszych dalszych planów. Po kolei:>CO Z TYM FILMEM?15…

Opublikowany przez Malcolm XD na 20 grudnia 2017

„Fanatyk” opowiada o Anonie, którego ojciec jest zapalonym wędkarzem i jednocześnie ekscentrykiem. Bohater wdaje się w spór z Polskim Związkiem Wędkarskim. Jak zapowiadają autorzy produkcji, powstanie również serial. Scenariusz 10-odcinkowej wersji napisze Malcolm XD.

„Fanatyk” na ShowMaxie, jak wspomniałem, jest 24 grudnia za darmo. Normalnie filmy na tej platformie są płatne, choć przez pierwsze dwa tygodnie od rejestracji w serwisie użytkownicy mają darmowy dostęp do treści. Później miesięczny abonament wynosi 20 złotych za miesiąc. Podczas rejestracji Showmax wymaga wyboru metody płatności. Jeśli nie zrezygnujecie z subskrypcji w ciągu 14 dni, po miesiącu serwis pobierze opłatę. Warto zatem pilnować czasu trwania okresu próbnego, jeżeli nie chcecie kontynuować potem korzystania z platformy. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.