Micron o pamięciach graficznych na 2018 rok. To będzie rok GDDR6.

Micron jest jednym z największych producentów pamięci. Dlatego to, co firma pisze na swoim blogu jest istotne dla całej branży. Wiele miejsca Micron poświęca pamięciom GDDR6 jako przyszłości pamięci graficznych.
Micron o pamięciach graficznych na 2018 rok. To będzie rok GDDR6.

Co nadejdzie w 2018 roku? Patrząc wprzód, na trendy w kluczowych segmentach rynku będziemy obserwowali coraz silniejsze GPU, a te będą wymagać coraz większych przepustowości pamięci. To powód dla którego rozwijamy w dziale R&D (dop. red.: research and developement, z ang. badanie i rozwój) nasze portfolio pamięci GDDR, starając się zwiększyć przepustowość (…). Zrobiliśmy wielki postęp w wielu programach od ostatniego update’u więc teraz dzielimy się szerszymi informacjami. Po pierwsze, uruchomiliśmy ostatnio dostawy świeżo wyprodukowanych i najbardziej zaawansowanych pamięci typu 8 Gb GDDR5. To daje naszym partnerom i ich klientom długi czas wsparcia, pewność działania oraz zwiększone granice maksymalnej prędkości pamięci. W czerwcu tego roku wspominaliśmy, że prowadzimy program rozwoju GDDR6. Od tego czasu nasze zespoły ds. grafik w Monachium i Boise (USA, Idaho) ciężko pracowały nad tym programem i tak zarówno opracowanie techniczne jak i przystosowanie do produkcji zostały zakończone.

Nowe pamięci nie od razu osiągną szczyt swoich możliwości. Najpierw pojawią się moduły GDDR6 12 Gbps (fot. Micron)

Micron jest jedynym producentem pamięci GDDR5X. Firma opracowuje, testuje i produkuje te pamięci samodzielnie. Ma tym samym świetną pozycję do wprowadzenia na rynek pamięci GDDR6, których specyfikacja jest bardzo zbliżona. Dowiadujemy się także tego, że projektowana przez Microna pamięć GDDR6 ma pracować docelowo z szybkością 16 Gbps, ale proces produkcji będzie stopniowo udoskonalany i na początku zobaczymy pamięci 12 Gbps, następnie 14 Gbps.

Zastanawiające, że Micron nigdzie nie wspomina o pamięciach HBM2, które znajdziemy m.in. w kartach AMD Radeon RX Vega oraz NVIDIA Titan V. | CHIP