Nowy iMac Pro trafia do przedsprzedaży

Apple odświeża swoje komputery dla profesjonalistów i wymagających (ale i bogatych) fanów marki z Cupertino. Nowy iMac jest rzeczywiście sprzętem, do którego przydomek “Pro” pasuje – upchnięto w nim nie lada konfigurację. 14 grudnia rusza przedsprzedaż. Cena? To Apple, więc oczywiste, że nie jest niska: 4999 $ (czyli około 17800 zł).
Nowy iMac Pro trafia do przedsprzedaży

Do wyboru będzie kilka kombinacji sprzętowych. Wewnątrz należy spodziewać się procesorów Intel Xeon. Apple podaje na razie tylko liczbę rdzeni. Najmocniejszy CPU będzie miał ich 18, a to każe przypuszczać, że chodzi o chip Intel Xeon Gold 6154 lub 6150.

Komplet zawiera też mysz i klawiaturę, które razem z komputerem wyglądają bardzo estetycznie (fot. Apple)

Wyświetlacz (bo przecież iMac Pro jest de facto komputerem typu All-in-One) to 27-calowy panel o rozdzielczości 5K (5120 x 2880). Firma zapowiada wysoką jasność: 500 nitów i szeroką paletę barw. W urządzeniu znajdzie się Radeon Pro Vega 56, profesjonalna odmiana Radeona RX Vega 56, bardzo wydajnej karty graficznej, a przy tym świetnie radzącej sobie np. z API Vulkan. Poza tym – terabajtowy dysk SSD, 32 GB RAM-u (chociaż to zapewne tylko opcja wyjściowa) oraz 10-gigabitowa karta sieciowa. | CHIP