Nowy iMac Pro trafia do przedsprzedaży

Świetna specyfikacja - za prawie 18 tysięcy złotych.

Apple odświeża swoje komputery dla profesjonalistów i wymagających (ale i bogatych) fanów marki z Cupertino. Nowy iMac jest rzeczywiście sprzętem, do którego przydomek „Pro” pasuje – upchnięto w nim nie lada konfigurację. 14 grudnia rusza przedsprzedaż. Cena? To Apple, więc oczywiste, że nie jest niska: 4999 $ (czyli około 17800 zł).

Do wyboru będzie kilka kombinacji sprzętowych. Wewnątrz należy spodziewać się procesorów Intel Xeon. Apple podaje na razie tylko liczbę rdzeni. Najmocniejszy CPU będzie miał ich 18, a to każe przypuszczać, że chodzi o chip Intel Xeon Gold 6154 lub 6150.

Komplet zawiera też mysz i klawiaturę, które razem z komputerem wyglądają bardzo estetycznie (fot. Apple)

Wyświetlacz (bo przecież iMac Pro jest de facto komputerem typu All-in-One) to 27-calowy panel o rozdzielczości 5K (5120 x 2880). Firma zapowiada wysoką jasność: 500 nitów i szeroką paletę barw. W urządzeniu znajdzie się Radeon Pro Vega 56, profesjonalna odmiana Radeona RX Vega 56, bardzo wydajnej karty graficznej, a przy tym świetnie radzącej sobie np. z API Vulkan. Poza tym – terabajtowy dysk SSD, 32 GB RAM-u (chociaż to zapewne tylko opcja wyjściowa) oraz 10-gigabitowa karta sieciowa. | CHIP